PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Noworoczna promocja PPP i MCK w ZSM w Namysłowie
Wysłano 14.01.2015 o godz. 12:17:04

2_1.jpgW poniedziałek 12 stycznia 2015r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło się spotkanie młodzieży klas III i IV z pracownikami Punktu Pośrednictwa Pracy, Młodzieżowego Centrum Kariery, Powiatowego Urzędu Pracy w Namysłowie oraz  pracownikami Urzędu Skarbowego.
Spotkanie było odpowiedzią na potrzeby młodzieży, która niedługo opuści mury szkoły i zacznie nowy etap swojego życia, a wszelkie informacje, które uzyska na spotkaniu, będą pomocne przy dalszym poruszaniu się po rynku pracy.
 Udział w spotkaniu miał na celu przede wszystkim zapoznanie uczniów z usługami jakie oferują powyższe urzędy. Na początku ofertę działalności MCK przedstawiła Pani Katarzyna Kieryk - specjalista ds. rozwoju zawodowego, która zaprezentowała min. możliwość korzystania z bezpłatnych szkoleń, zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania się. Ponadto zapraszała wszystkich uczniów do uczestnictwa w indywidualnych oraz grupowych spotkaniach z doradcą zawodowym panem Piotrem Józefowiczem, który może pomóc w wyznaczeniu indywidualnej ścieżki dalszej kariery zawodowej. Ponadto przedstawiła pokrótce ofertę MCK min.: pomocy w pisaniu dokumentów aplikacyjnych, pomocy w napisaniu biznes planu oraz pozyskaniu dofinansowania do działalności gospodarczej ze środków unijnych.
Następnie pośrednik pracy Pani Barbara Rybska przedstawiła ofertę Punktu Pośrednictwa Pracy  i zachęcała do rejestracji w biurze i możliwości korzystania z aktualnych ofert pracy krótkoterminowej dla osób uczących się. Zapraszała na organizowane giełdy pracy, targi pracy, dni otwarte i inne wydarzenia, które odbywają się z inicjatywy OHP.
Wystąpienie pracowników MCK i PPP zakończyło przedstawienie filmu-wywiadu z osobą, która połączyła pracę z zainteresowaniami, chęcią podróżowania i zwiedzania egzotycznych krajów, spełniając swoje młodzieńcze marzenia.
W dalszej części spotkania młodzież zapoznała się z ofertą pozostałych urzędów tj. Powiatowego Urzędu Pracy oraz Urzędu Skarbowego.
Było to kolejne spotkanie zorganizowane w ramach ścisłej współpracy z miejscowymi szkołami, na którym pracownicy OHP mogli  promować swoją działalność.


Barbara Rybska, Katarzyna Kieryk, Piotr Józefowicz

2_1.jpg
Młodzież ZSM uczestnicząca w spotkaniu
« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS