PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Aktywni wolontariusze z Kędzierzyna-Koźla pomagali podczas Crossduathlonu
Wysłano 11.10.2016 o godz. 12:34:26

1_2.jpgDnia 09.10.2016 r. w Kędzierzynie-Koźlu na błoniach miasta odbyły się ogólnopolskie zawody sportowe I Crossduathlon „Twierdza”, skierowane do ludzi zainteresowanych sportową rywalizacją i zdrowym stylem życia. W dniu wczorajszym prawie sto osób w różnym wieku pokonało 27 kilometrową trasę biegiem i na rowerach.
Zawody zorganizował Klub Sportowy „Koziołek”, z którym Hufiec Pracy z Kędzierzyna-Koźla współpracuje już od kilku lat i pomaga w organizacji oraz obsłudze imprez sportowych (lokalnych i ogólnopolskich). Prezes KS „Koziołek” Robert Wencel zwrócił się do Klubu Aktywnych o wsparcie przez młodzież także tej imprezy.  Do pracy w charakterze wolontariuszy tym razem zgłosiła się duża grupa uczestników klas pierwszych, którzy wyrazili chęć działania na rzecz Hufca i społeczności lokalnej.  
W niedzielę podczas zawodów sportowych młodzież pod opieką wychowawcy Beaty Smutek zgromadziła się przez rozpoczęciem imprezy i przydzielona została przez organizatorów do różnego typu zadań. Uczestnicy zaangażowani zostali do pracy na trasie zawodów, gdzie wskazywali zawodnikom kierunek biegu oraz dbali o to, żeby nikt nie wtargnął na trasę i nie zakłócił przebiegu zawodów. Druga grupa dbała o zawodników podczas biegu i wyścigów rowerowych. Wolontariuszki przygotowały sobie stanowiska z wodą mineralną, którą podawały spragnionym biegaczom na trasie. Ostatnia grupa uczestników naszego Hufca dbała o to, żeby biegacze, obsługa zawodów i dopingująca sportowców publiczność mogła zagrzać się gorącą kawą i herbatą. Pod koniec imprezy nasze wolontariuszki zajmowały się też stanowiskiem gastronomicznym, na którym wydawały ciepły posiłek regeneracyjny w postaci grochówki.
Sumienna praca naszej młodzieży została zauważona oraz doceniona przez zawodników i organizatorów zawodów. Uczestnicy podsumowali wczorajszy dzień pracy stwierdzeniem, że kończą go z dumą i zadowoleniem, że udało im się zrobić coś ciekawego i pożytecznego dla innych.


Beata Smutek

1_2.jpg
Uczestnicy Hufca w Kędzierzynie-Koźlu pomagający w przeprowadzeniu I Crossduathlonu „Twierdza”

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS