PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

SPZR IV w Środowiskowym Hufcu Pracy w Namysłowie
Wysłano 09.06.2011 o godz. 15:19:02 | Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 o godz.: 15:20:57

2-800_1.jpgW Środowiskowym Hufcu Pracy w Namysłowie trwa realizacja projektu „Szkolenie – Praktyka – Rozwój – Zatrudnienie IV edycji”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wsparciem w ramach projektu objęto dziesięcioosobową grupę młodzieży, w wieku od 18 do 24 lat, która, ze względu na wpływ wielu czynników: tj. ograniczenia materialne, bezrobocie, niskie wykształcenie i niewysokie kwalifikacje zawodowe lub zupełny ich brak, wymaga aktywizacji  w zakresie poruszania się po rynku pracy oraz integracji społecznej.

Projekt realizowany po raz pierwszy w Namysłowie rozpoczął się zajęciami z przedsiębiorczości w dniu 27.05.2011r. W kolejności odbyły się: warsztaty z psychologiem oraz grupowe i indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym.

Grupa uczestników projektu wzięła udział również w wyjeździe do kina  Cinema City Korona we Wrocławiu na seans filmowy „Piraci z Karaibów na nieznanych wodach 3D”, którego celem było poznanie się grupy oraz zbudowanie wzajemnego zaufania.

Beneficjenci odbędą szereg innych szkoleń i kursów, w tym: dalszy ciąg zajęć  grupowych i indywidualnych  z doradcą zawodowym, prawnikiem i psychologiem,  kurs komputerowy ECDL START, kurs językowy, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz  kurs prawa jazdy kategorii B.

W celu podniesienia kompetencji zawodowych oraz stworzenia jak największych szans na zatrudnienie, uczestnicy wezmą udział w wybranym z pomocą doradcy zawodowego kursie zawodowym.

Iwona Dobrzańska

Namysłów

Koordynator lokalny  SPZR  IV  Edycja

11.jpg
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

1-800_1.jpg 2-800_1.jpg

Na zdjęciu:

Uczestnicy projektu podczas warsztatów z psychologiem.

Na zdjęciu:

Zajęcia z przedsiębiorczości prowadzone przez Panią Marzenę Poradę-Jańską.


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS