PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Wizyta delegacji OWK OHP na Litwie.
Wysłano 20.06.2011 o godz. 15:06:19

2.jpgW dniach 17-18.06.2011r. Wojewódzki Komendant OHP- pani Józefa Ziemnik odbyła oficjalną wizytę na Litwie, w związku z Obchodami Dni Alytusa.

Mieszkańcy Alytusa – stolicy litewskiej Dzukiji co roku obchodzą uroczyście święto swojego miasta, na które zapraszają delegacje organizacji partnerskich z zaprzyjaźnionych miast, w tym delegacje z Opola. Uroczystości rozpoczęły się w Centrum Komunikacji i Kultury. Mowę powitalną do zagranicznych gości skierował nowy mer miasta Alytus - Feliksas Džiautas. Podczas wieczoru przepełnionego występami chórów i orkiestry symfonicznej wręczono nagrody laureatom konkursów w dziedzinie kultury i nauki.   

Delegacja Opolskiej WK OHP wzięła udział w spotkaniu z władzami miasta  w Alytuskim ratuszu oraz w licznych imprezach kulturalnych towarzyszących obchodom, takich jak: otwarcie wystaw - w Muzeum Historii i Sztuki oraz Centrum Kultury i Komunikacji, pokaz sztuki ludowej, obejrzenie wystawy rzeźbiarstwa. Wszyscy zagraniczni goście mieli okazję zwiedzić tradycyjne gospodarstwo Druskienninkai Cenuliai w wiosce Naujasode oraz słynny kurort Druskienniki.

W atmosferze święta odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Wydziału  Oświaty miasta Alytus. Wizyta na Litwie, jak co roku umożliwia poprawne przygotowania do organizacji polsko-litewskiej wymiany młodzieży, prowadzonej już wiele lat (od 1998r.) na bazie porozumienia pomiędzy Opolską WK OHP a Wydziałem Oświaty Miasta Alytus.

Podczas krótkiego pobytu nasza delegacja zwiedziła szkołę: Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, w której będzie zakwaterowana młodzież z Opola, podczas realizacji na Litwie „Litewsko-polskiego obozu turystyczno-rekreacyjnego”, zaplanowanego na przełomie czerwca i lipca.

W tym samym okresie w Polsce  litewska młodzież ze szkół średnich miasta Alytus wraz z grupą uczestników OHP będzie realizowała projekt „Tak jak malował Pan Chagall” - oblicza kultury żydowskiej” w ramach Akcji 1.1. Programu” Młodzież w działaniu”.

Młodzież będzie zakwaterowana w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Oleśnie. 

Sporządziła: Małgorzata Krawczyk

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Na zdjęciu:

Wystąpienie Wojewódzkiego Komendanta Pani Józefy Ziemnik w Urzędzie Miasta Alytus

Na zdjęciu:

Spotkanie z władzami miasta Alytus – Wojewódzki Komendant OHP Pani Józefa Ziemnik w gronie partnerskich delegacji

Na zdjęciu:

Wizyta w szkole Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla,

od lewej: Wojewódzki Komendant OHP-  Józefa  Ziemnik, Naczelnik Wydziału Oświaty -Vytuolis Valunas, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej: Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla - Danutė Aukštikalnienė oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty -Ceslova Moceviciene

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS