PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

OWK OHP: Szkolenie w Okręgowym Inspektoracie Pracy
Wysłano 06.10.2011 o godz. 22:13:45 | Ostatnia modyfikacja: 06.10.2011 o godz.: 22:14:09
Obraz_002.jpgW dniu 4 października br. przedstawiciele Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Wojewódzkiej OHP, uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu pn. „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem szkolenia było zwiększenie świadomości nt. zagrożeń związanych z pracą, bezpieczeństwa w edukacji oraz zapoznanie uczestników z organizowanym już po raz kolejny programem edukacyjnym dla młodzieży pod nazwą tożsamą ze szkoleniem. Pracownicy sekcji prewencji OIP przekazywali treści merytoryczne, wśród których znalazły się również analizy sytuacji młodych pracowników na rynku pracy, opisy i statystyki wypadków przy pracy. Przedstawiono także zagrożenia z jakimi młodzież może się spotkać w trakcie swojej działalności zawodowej. Bardzo ważnym elementem była również syntetyczna informacja dotycząca najważniejszych zapisów prawa pracy.

Kolejnym etapem szkolenia była możliwość wizytacji warsztatów Centrum Kształcenia Praktycznego. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia warsztatów ślusarskich, mechatronicznych, elektrycznych, elektronicznych oraz hotelarskich. Ważnym elementem była możliwość wymiany opinii oraz doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia, jak również z jego gospodarzami.


Celina Szymik

Obraz_002.jpg Obraz_003.jpg Obraz_005.jpg

Na zdjęciu:

Grupa szkoleniowa.
Na zdjęciu prowadzący szkolenie Pan
Roman Zemanek

Na zdjęciu:

Grupa szkoleniowa

Na zdjęciu:

Zwiedzanie warsztatów szkoleniowych.
Po prawej stronie
zdjęcia – pracownicy
OWK OHP

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS