PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Kluczbork OTK : Spotkanie informacyjne w Zespole Szkół Licealno-Technicznych
Wysłano 18.10.2011 o godz. 18:52:32

logotyp_2011.pngW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Filia MBP w Kluczborku zorganizowała spotkanie informacyjne w ZSL-T w Kluczborku. Zajęcia odbyły się przy współpracy z Panią Agnieszka Firsz - doradcą zawodowym.

Uczestnikami spotkania była młodzież klas pierwszych i było to pierwsze spotkanie przedstawiciela Filii z tą grupą młodzieży. W spotkaniu łącznie udział wzięły 52 osoby. W pierwszej części spotkania została przedstawiona informacja dotycząca OTK. Młodzież dowiedziała się co to jest za wydarzenie i do kogo skierowane oraz w jaki sposób OWK OHP włącza się w jego organizację. W drugiej części uczestnicy klas pierwszych zostali poinformowani o działalności Filii MBP, przedstawione zostały szczegółowe informacje dotyczące możliwości rejestracji oraz usług świadczonych przez nas. Młodzież z zainteresowaniem słuchała i włączała się w dyskusję zadając pytania.

Kolejna część spotkania dotyczyła wolontariatu. To słowo każdemu znane, ale nie łatwo zachęcić młodzież do włączenia się w  jego działania. Należy podkreślać jednak, że wolontariat niesie ze sobą wiele korzyści. Miejmy nadzieję, że z pośród tak licznej grupy znajdzie się choć kilku chętnych zainteresowanych udziałem w wolontariacie. To doskonała forma spędzania czasu wolnego, ale także "as w rękawie" przy ubieganiu się o pracę. Okazji do pomagania innym jest wiele. Zainteresowanych zapraszamy do naszych biur.

 Agnieszka Świderska-Włodarczyk

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS