PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Nowy Zarząd Rady Uczestników Hufca "RUH" na rok szkolny 2011-2012 w Opolu
Wysłano 28.10.2011 o godz. 15:46:14

1_1.jpgW dniu 28 października br. ogłoszone zostały oficjalnie potwierdzone wyniki tegorocznych wyborów przewodniczącego Rady Uczestników Hufca "RUH" będacego organem samorządności młodzieży w ŚHP w Opolu. Kolejna już, w tym roku VI edycja, bezpośrednich wyborów do Zarządu "RUH"-u" przeprowadzona została między 20 a 27 października.

W tegorocznych wyborach głosowało 207 osób, w tym 16 wychowawców i nauczycieli. Frekwencja wyborcza wśród uczniów była jak zwykle wysoka i wyniosła w tym roku aż 79,3%. Taki wynik pokazuje, że posiadanie praw wyborczych i korzystanie z nich jest dla naszej młodzieży rzeczą dużej wagi.

Zgodnie z wynikami wyborów do Zarządu "RUH'-u na obecny rok szkolny weszła dwójka "trzecioklasistów" oraz przedstawiciel klas drugich gimnazjum. Nowy przewodniczący Mateusz Cypliński z kl.IIId będzie "zarządzał" szkolnym samorządem przy silnym wsparciu koleżanek: Kingi Holuk z kl.IIIc oraz Ilony Kowol z klasy IIb gimnazjum, pełniących rolę wiceprzewodniczących. Zgodnie z wcześniajszymi decyzjami samorządu Rzecznik Praw Ucznia wybrany zostanie na najbliższym spotkaniu RUH-u spośród pozostałych przewodniczących klas, z zastrzeżeniem, że ma to być osoba będąca uczestnikiem ŚHP co najmniej od dwóch lat i swoją postawą wyróżniająca się w środowisku hufcowym.

Całej "trójce" serdecznie gratulujemy, życzymy owocnej pracy, a przede wszystkim wsparcia ze strony pozostałych koleżanek i kolegów tworzących społeczność hufca. I trzymamy z całej siły kciuki – pracy w tym roku samorząd będzie miał jak zwykle wiele.

Aneta Zarzyka

1_1.jpg 2.jpg 3.jpg

Na zdjęciu:

Komisja wyborcza sprawdza listy wyborców oraz wyborcze karty

Na zdjęciu:

Uczniowie klasy IIIb podczas głosowania

Na zdjęciu:

Wybór odpowiedniego kandydata to poważna decyzja

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS