PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Finał zbiórki nakrętek w ŚHP Namysłów
Wysłano 10.11.2011 o godz. 15:21:34

zdjecie_nr_1.jpgOd początku roku szkolnego 2011/2012 młodzież Środowiskowego Hufca Pracy w Namysłowie kontynuowała akcję zbierania nakrętek, które postanowiła przekazać na cele charytatywne. Nakrętki, ważne, aby były plastikowe, odkręcamy z butelek po napojach, z kartonów po mleku pasteryzowanym oraz innych opakowaniach. Firmy recyklingowe skupują nakrętki na kilogramy, a kilogram to około 450 nakrętek.

Tym razem do współpracy przystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jastrzębiu pod Namysłowem. Wspólna zbiórka zaowocowała zebraniem czterech ogromnych worków nakrętek, które w dniu 9 listopada 2011 roku przekazaliśmy przedstawicielom Urzędu Gminy w Namysłowie na bardzo szczytny cel – zbiórkę prowadzoną na rzecz czteroletniego Oliwiera. Chłopiec urodził się bez lewej dłoni i przedramienia. Mimo swojej niepełnosprawności jest bardzo radosnym dzieckiem i uczęszcza do przedszkola. Rodzice chłopca dochód z zebranych nakrętek chcą przeznaczyć na zakup protezy dla synka, tak by umożliwić mu normalne funkcjonowanie.

Uczestnicy przejęci losem chłopca zadeklarowali chęć udziału w kolejnych akcjach charytatywnych. Widać było ich wielkie poruszenie, a jednocześnie zadowolenie z faktu, że pozornie niewielki gest i wysiłek mogą komuś znacząco pomóc.

zdjecie_nr_1.jpg zdjecie_nr_2.jpg

Na zdjęciu:

Grzegorz w trakcie sortowania nakrętek

Na zdjęciu:

Część nakrętek zebrana przez uczestników

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS