PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Uczestnik ŚHP w Opolu ratownikiem Straży Pożarnej
Wysłano 16.11.2011 o godz. 12:44:20

3.jpgPatryk Baron – uczestnik Środowiskowego Hufca Pracy w Opolu oraz uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej od 5 lat aktywnie włącza się w życie naszego hufca wyróżniając się swoją postawą – wielokrotnie reprezentował młodzież podczas zewnętrznych konkursów i turniejów, zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i centralnym. Od ponad roku dzięki Patrykowi możliwa jest też współpraca naszego hufca z Ochotniczą Strażą Pożarną w Jasionej k/Krapkowic. Wspólnie z kolegami strażakami-ochotnikami Patryk organizuje dla nas pokazy strażackiego sprzętu bojowego i szkoli z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest również niezwykle aktywny w swoim środowisku zamieszkania.

Kolejnym – tym razem naprawdę wielkim osiągnięciem Patryka - jest ukończenie 72-godzinnego kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zorganizowanego przez Związek OSP RP w miesiącu październiku br. w Kościelisku k/Zakopanego. Podczas niezwykle intensywnego 9-dniowego szkolenia jego uczestnicy nabywali umiejętności teoretyczne i praktyczne uprawniające do udzielania pomocy poszkodowanym na tym samym poziomie kompetencji, jakie posiadają ratownicy medyczni, w tym m.in.: intubowanie poszkodowanych, obsługa respiratora czy defibrylatora oraz stwierdzanie zgonu.

Patryk złożył egzamin przed Państwową Komisją Egzaminacyjną Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z wynikiem pozytywnym uzyskując tytuł ratownika. Gratulujemy z całego serca, jesteśmy dumni z jego osiągnięć, a jako społeczność hufcowa liczymy na to, że swoją pasją, zaangażowaniem i konsekwencją w dokonywaniu życiowych wyborów Patryk zarazi swoich młodszych kolegów.

Aneta Zarzyka

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Na zdjęciu:

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu zespołu

Na zdjęciu:

Powtórka nowego materiału w wolnym czasie to konieczność

Na zdjęciu:

Uczestnicy szkolenia po zdanym egzaminie - Patryk jako pierwszy z lewej

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS