PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Spektakl profilaktyczny „Nad przepaścią” w Dąbrówce Dolnej
Wysłano 13.03.2012 o godz. 08:51:21

1.jpgDnia 9 marca br. po raz kolejny w naszej placówce gościliśmy aktorów Agencji ART.-Metanoia Bruno Zmarlickiego z Krakowa. Poprzednie występy przybliżały problematykę uzależnień, funkcjonowania grup przestępczych, a jedno z wystąpień poświęcone było w całości uczuciu miłości. Dziś sympatyczna para aktorów poruszyła kwestie związane z prostytucją oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Scenariusz do spektaklu tak naprawdę napisało życie. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy historie oparte na faktach, o których całkiem niedawno dowiadywaliśmy się z wiadomości oraz pierwszych stron gazet. Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy z Dąbrówki Dolnej z zainteresowaniem podeszli do przedstawionego problemu i zdecydowanie przypadł im do gustu sposób w jaki aktorzy go unaocznili. Podczas takich przedstawień młodzież uświadamia sobie jakie zagrożenia niesie ze sobą nierozwaga i brak wyobraźni. Wymowny tytuł „ Nad przepaścią” stanowił puentę wszystkiego co aktorzy chcieli przekazać i esencję tego, co mieli w zamiarze zaszczepić młodym ludziom, podatnym na niekorzystne wpływy otoczenia.

Spektakle profilaktyczne dają młodzieży świetne pole do dyskusji i jeszcze długo po przedstawieniu można usłyszeć wymianę wrażeń oraz poznać treść osobistych odczuć uczestników. Jasny, dobitny i prosty przekaz przedstawienia pozwala na szybką i wnikliwą analizę problemu. Stanowi więc nie tylko oryginalną lekcję wychowawczą ale również świetną lekcję życia.

Justyna Chudzio

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Na zdjęciu:

Spektakl profilaktyczny „Nad przepaścią”

Na zdjęciu:

Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Dąbrówce Dolnej podczas przedstawienia

Na zdjęciu:

Aktor Agencji Art.-Matanoia – podsumowanie występu

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS