PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Środowiskowy Hufiec Pracy w Opolu gościł specjalistę ds. nieletnich
Wysłano 16.03.2012 o godz. 15:29:00

1.jpgW dniu 14.03.2012 w Środowiskowym Hufcu Pracy w Opolu zakończyliśmy cykl zajęć profilaktyczno-edukacyjnych. Zajęcia przeprowadzone zostały przez przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Opolu panią mł. aspirant Stefanię Hadzicką – specjalistę do spraw prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii.

W prelekcjach uczestniczyła młodzież nowo przyjęta, która dowiedziała się o swoich prawach i obowiązkach. Poruszany był ważny temat odpowiedzialności nieletnich, konsekwencjach nieprzestrzegania prawa.

Wieloletnia współpraca z Panią Stefanią niejednokrotnie pokazała, że młodzież chce znać swoje prawa, wiedzieć jaka grozi kara za popełnienie czynu karalnego. Zajęcia te mały na celu przestrzec przed popełnieniem błędu, za który nieraz trzeba ponieść bardzo wysoka karę. Ukazują młodemu człowiekowi alternatywę oraz, że warto żyć zgodnie z prawem.

Hasło: „Najlepszym wyjściem jest nie wchodzić…” naszym uczestnikom jest bardzo dobrze znane i możne odnosić do wielu sfer życia, również do tej, przed którą przestrzegała pani Hadzicka. Lepiej nie łamać prawa tylko żyć w zgodzie z nim.

Ewa Tulej

1.jpg

Na zdjęciu:

Zajęcia z panią mł. asp. Stefanią Hadzicką

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS