PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Misterium Wielkanocne w Dąbrówce Dolnej
Wysłano 04.04.2012 o godz. 23:08:39

1.JPGCzwarty kwietnia to w tym roku dzień, w którym żegnamy się z młodzieżą udającą się do swych domów, by z rodziną i bliskimi spędzić Święta Wielkanocne. W Środowiskowym Hufcu Pracy w Dąbrówce Dolnej uzurpowaliśmy sobie prawo do tworzenia iście rodzinnych więzi. Taka atmosfera ułatwia naszym uczestnikom przebywanie poza domem, a niektórym rekompensuje brak tego domu.

Z pewnością nie wszyscy będą mieli okazję zasiąść wspólnie z bliskimi do śniadania wielkanocnego. To właśnie dla tych osób oraz dla tych, którzy prawdziwie integrują się i utożsamiają z naszą małą społecznością zorganizowaliśmy już po raz kolejny Misterium Wielkanocne.

Zaproszony na tę okoliczność proboszcz tutejszej parafii ksiądz Ryszard Kościelny przybliżył nam tajniki oczekiwania na zmartwychwstanie Pańskie oraz przedstawił symbolikę związaną z kultywowaniem tradycji Świąt Wielkanocnych. Zamiast codziennego obiadu, na odświętnie udekorowanym stole zawitały tradycyjne potrawy: żurek, kiełbasa, faszerowane jajko i przepyszna babka. Były również życzenia i z jednej strony radość ze wspólnego świętowania, z drugiej natomiast zaduma i chwile refleksji nad wypowiedzianymi przez proboszcza słowami.

Kadra i uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Dąbrówce Dolnej składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Justyna Chudzio

1.JPG 2.JPG 3.JPG

Na zdjęciu:

Ksiądz Ryszard Kościelny przybliża uczestnikom Środowiskowego Hufca Pracy symbolikę Świąt Wielkanocnych

Na zdjęciu:

Wspólna modlitwa przed wspólną wieczerzą

Na zdjęciu:

Uczestnicy ŚHP w Dąbrówce Dolnej podczas śniadania wielkanocnego

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS