PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

VI Targi Edukacji i Pracy w Brzegu
Wysłano 04.04.2012 o godz. 23:20:06

1.JPGW dniu 3.04.2012 r. w Sali Stropowej Brzeskiego Ratusza odbyły się VI Targi Edukacji i Pracy pod hasłem „Sam zdecyduj” organizowane przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP, Powiatowy Urząd Pracy, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Brzegu. Impreza rozpoczęła się uroczystym przemówieniem Starosty Brzeskiego – Macieja Stefańskiego, Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy – Zbigniewa Kłaczka oraz Zastępcy Wojewódzkiego Komendanta OHP – Zygmunta Gajdy.

Targi miały na celu stworzyć możliwość bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami, a także ukazać przyszłym absolwentom szkół średnich ofertę edukacyjną dostępną w rejonie. Wzięło w nich udział 59 instytucji, które zaprezentowały swoją ofertę. Pracodawcy (m.in. Energy Inwestors Sp. Z o.o., Manpower Group Sp. Z o.o., Kraft Foods Sp. Z o.o.) przedstawili osobom bezrobotnym aktualne oferty pracy, część z nich przeprowadziła również wstępne rozmowy z kandydatami na dane stanowisko. Szkoły wyższe, szkoły policealne (np. Politechnika Opolska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Humanistyczno- Ekonomiczna w Brzegu) zaprezentowały swą bogatą ofertę edukacyjną i zachęcały przyszłych absolwentów do zapoznania się z ich programem i profilami kształcenia. Podczas Targów swą ofertę zaprezentowały również inne instytucje takie jak Sklep z Pracą, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska jednostek Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: Młodzieżowe Biuro Pracy w Brzegu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Lewinie Brzeskim, których przedstawiciele oferowali osobom zainteresowanym wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.

VI Targi Edukacji i Pracy w Brzegu przebiegły w bardzo życzliwej i miłej atmosferze. Każdy uczestnik Targów mógł znaleźć w nich coś dla siebie. Osoby, które nie skorzystały z żadnej ciekawej oferty pracy, czy oferty edukacyjnej mogły wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy dotyczący pisania dokumentów aplikacyjnych oraz odpowiedniej prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Każdy uczestnik mógł również skorzystać z porad doradców zawodowych oraz pośredników pracy, mających na celu pomoc w znalezieniu odpowiedniej i satysfakcjonującej pracy.

Justyna Kaczan

1.JPG 4.jpg

Na zdjęciu:

Uczestnicy Targów podczas zwiedzania stanowisk

Na zdjęciu:

Stanowska jednostek CEiPM

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS