PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

VII Opolskie Regionalne Targi Edukacji i Rynku Pracy
Wysłano 16.04.2012 o godz. 12:15:56 | Ostatnia modyfikacja: 16.04.2012 o godz.: 12:34:46

1.JPGŚrodowiskowy Hufiec Pracy w Opolu oraz  Młodzieżowe Biuro Pracy w Opolu 13 kwietnia 2012 r. uczestniczyły w VII Opolskich Regionalnych Targach Edukacji i Rynku Pracy.

Młodzieżowe Biuro Pracy reprezentowane przez Dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Tomasza Górnego i pośredników pracy Anetę Dziura i Agnieszka Trzaska. Targi zaowocowały nawiązaniem współpracy z wieloma pracodawcami m.in. Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie AEGON, CCIG – Doradztwo Telefoniczne, Teb Edukacja – Szkoła Policealna, oferujące pracę zarówno dla osób bezrobotnych jak i dla osób uczących się. Ponadto udzielano informacji w zakresie pośrednictwa pracy oraz działalności jednostek rynku pracy funkcjonujących w strukturze OHP. Opolskie Targi odwiedziła młodzież, która wykazała spore zainteresowanie ofertami pracy krótkoterminowej jak również pracy w okresie wakacji.

Środowiskowy Hufiec Pracy w Opolu zaprezentował swą ofertę edukacyjną. Wybrani uczestnicy pod opieką wychowawców ŚHP: Eweliny Kopeć oraz Sławomira Muszyńskiego promowali hufiec i zapoznawali licznie przybyłą młodzież i rodziców z warunkami rekrutacji i możliwościami uzyskania kwalifikacji zawodowych. Targi były również okazją przedstawienia licznych działań, które oprócz nauki młodzież realizuje w hufcu. Zaprezentowana galeria zdjęć dokumentująca udział młodzieży w projektach „Młodzież w działaniu”, akcjach charytatywnych wspierających Polską Akcję Humanitarną oraz liczne osiągnięcia sportowe spotkała się ze sporym zainteresowaniem zwiedzających. Podczas targów zostało rozdanych bardzo dużo ulotek a wychowawcy przeprowadzili wiele rozmów na temat warunków rekrutacji do ŚHP licząc, że działania te pomogą młodym ludziom w obraniu właściwej ścieżki edukacji.

Aneta Dziura

Sławomir Muszyński

1.JPG
3.JPG

Na zdjęciu:

Agnieszka Trzaska – pośrednik pracy oraz Ewelina Kopeć – wychowawca ŚHP w Opolu – podczas prezentacji działalności OHP


Na zdjęciu:

Agnieszka Trzaska – pośrednik pracy – udziela informacji na temat ofert pracy i działalności MBP w Opolu

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS