PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Promocja MCK, MBP, OSZ w Klubie Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Namysłowie
Wysłano 30.05.2012 o godz. 08:25:16

ohp.jpgMaj to okres intensywnej promocji namysłowskich jednostek OHP – MCK, MBP i OSZ. Dzięki współpracy z Klubem Pracy w Namysłowie doradca zawodowy Aneta Świlak przeprowadziła grupowe informacje zawodowe dla osób poszukujących pracy zarejestrowanych w PUP, w trakcie których przedstawiła ofertę Ochotniczych Hufców Pracy ze szczególnym uwzględnieniem działalności MCK.

Celem zajęć było przedstawienie uczestnikom specyfiki rozmowy kwalifikacyjnej i zapoznanie z zasadami sporządzania dokumentów aplikacyjnych – CV i listu motywacyjnego. Spotkanie zaowocowało burzliwą dyskusję, uczestnicy, odnosząc się do podawanych przykładów bądź własnego doświadczenia spontanicznie zadawali pytania, z dużym zainteresowaniem odnosząc się do własnych doświadczeń z przebytych już rozmów. Grupa chętnie analizowała swoje możliwości, dowiedziała się, że nie tylko kwalifikacje zawodowe są ważne ale również to, czy kandydat wzbudza zaufanie, jest przyjaźnie nastawiony, umie współpracować.

Pośrednik pracy MBP Barbara Rybska poinformowała uczestników zajęć o zaplanowanych w najbliższym czasie giełdach pracy. Przedstawiła aktualne oferty pracy znajdujące się w bazie Młodzieżowego Biura Pracy, a także zasady korzystania z ofert. Zaprosiła również do korzystania z proponowanych szkoleń organizowanych w ramach programu wolontariat w OHP.

Ponadto specjalista do spraw szkoleń Jadwiga Łambucka przedstawiła krótką informację dotyczącą działalności OSZ w Namysłowie i włączając się do dyskusji zwróciła uwagę jak ważne jest zdobywanie dodatkowych kwalifikacji poprzez szkolenia zawodowe.

Aneta Świlak
Jadwiga Łambucka
Barbara Rybska

efer.jpg
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS