PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Dąbrówka Dolna: Podsumowanie projektu „W blasku zachodzącego słońca”
Wysłano 30.05.2012 o godz. 11:40:07 | Ostatnia modyfikacja: 30.05.2012 o godz.: 13:48:40

1.JPGW dniu 29.05.2012 r. w Środowiskowym Hufcu Pracy w Dąbrówce Dolnej odbyło się podsumowanie projektu pt. „W blasku zachodzącego słońca” realizowanego w ramach Akcji 1.2 programu „Młodzież w działaniu”.

W spotkaniu wzięło udział 18 osób. Wśród nich byli uczestnicy przedsięwzięcia, instruktorzy oraz osoby wspierające nasze działania. Zgromadzonych uczestników powitała pani Marzena Szewczyk, Komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Dąbrówce Dolnej, która zaprezentowała najistotniejsze informacje i cele projektu.

Projekt „W blasku zachodzącego słońca” powstał z myślą o integracji młodzieży ze środowiskiem lokalnym i tym samym zacieśnieniu więzi społecznych, poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego. Projekt rozpoczął się 2 grudnia 2011r Wzięła w nim udział nieformalna grupa „Kijkarze” z ŚHP w Dąbrówce Dolnej. Podczas trwania przedsięwzięcia odbyły się warsztaty z Nordic Walking, botaniki, ornitologii, grafiki komputerowej. W zajęciach uczestniczyła młodzież i mieszkańcy wioski. Podczas spotkań nawiązała się więź między młodymi ludźmi z ŚHP a mieszkańcami Dąbrówki. Uczestnicy projektu mieli również okazję  poznać walory przyrodnicze regionu. Łącznie w całym przedsięwzięciu wzięło udział 120 osób.

Podczas spotkania została również przedstawiona prezentacja multimedialna podsumowująca projekt i efekty pracy młodzieży. Uczestnicy i instruktorzy opowiedzieli o swoich wrażeniach z przeprowadzonych działań.

W dalszej części zostały scharakteryzowane wszystkie działania związane z projektem. Zaprezentowane zostały także foldery edukacyjno- przyrodnicze, oraz strona internetowa www.dabrowkadolna.pl, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące projektu i grupy „Kijkarzy”.

Na zakończenie odbyła się krótka dyskusja z uczestnikami projektu. Była także okazja do rozmów, podziękowań i wspomnień.  Miłym akcentem pożegnalnym były drobne upominki dla gości wręczone przez uczestników projekt..

Jesteśmy przekonani, że nasze działania pozostawiły po sobie trwały efekt. Młodzież nabyła nowych umiejętności i doświadczeń. Jednak najcenniejsze jest nawiązanie nowych przyjaźni między młodzieżą a członkami społeczności lokalnej.

Patrycja Sobaińska

1.JPG
2.JPG

Na zdjęcia:

Nieformalna grupa „Kijkarze” z ŚHP w Dąbrówce Dolnej


Na zdjęciu:

Członkowie lokalnej społeczności

mlodziez_logo.jpg

Projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ta publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS