PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Korczakowski Dzień Dziecka w ŚHP Opole
Wysłano 04.06.2012 o godz. 22:44:14

01.jpgW roku 2012 przypadają dwie ważne rocznice związane z postacią Janusza Korczaka – siedemdziesiąta rocznica śmierci w obozie zagłady w Treblince i setna rocznica założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie (obecnie Jaktorowskiej).

We wrześniu 2011 roku Sejm RP podjął uchwałę ustanawiającą rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka. Nasz hufiec postanowił również uczcić postać wybitnego pedagoga, a doskonałym do tego momentem był Dzień Dziecka. Tradycyjnie pierwszego dnia czerwca obchodzili swoje święto wszyscy młodzi duchem uczestnicy i wychowawcy Środowiskowego Hufca Pracy w Opolu. W celu podkreślenia wyjątkowości tego szczególnego dnia zamiast typowych zajęć dydaktycznych zostały przeprowadzone w klasach projekcje filmu „Korczak” Andrzeja Wajdy, przybliżające postać znamienitego wychowawcy, pisarza i przyjaciela najmłodszych.

Następnie rozegrane zostały konkurencje zręcznościowe i quizy, w których wzięli udział przedstawiciele klas i wychowawcy. Dzięki takim konkurencjom jak budowa wieży z kubków i słomek i układanie puzzli na czas, czy kręcenie hula-hop wszyscy mogli zaprezentować kreatywność, spostrzegawczość i sprawność, a także poczucie humoru w przypadku pewnych kłopotów z wykonaniem zadania. Na koniec wszyscy skorzystali ze słodkiego poczęstunku, a organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom zabawy dyplomy.

Sławomir Muszyński

01.jpg 02.jpg 03.jpg

Na zdjęciu:

Układania puzzli na czas

Na zdjęciu:

Budowa wieży

Na zdjęciu:

Ostra rywalizacja


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS