PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Wycieczki zawodoznawcze
Wysłano 05.06.2012 o godz. 22:20:04

2.jpgUczniowie klas trzecich Gimnazjum Publicznego w Paczkowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej ostatnia odbyła się 04.06.2012r. Absolwenci gościli w paczkowskich firmach, takich jak ZUKiM, FAMAD i hotel „Hawex”, a organizatorem przedsięwzięcia był Klub Pracy w Paczkowie.

O godz. 8.00, gdy wszystkie klasy zebrały się w ustalonym miejscu, wyruszono w drogę. Pierwszym zwiedzanym obiektem był ZUKiM, gdzie uczniowie mieli możliwość poznania oferty usługowej i działalności zakładu, zobaczyli, jak przetwarza i segreguje się odpady, poznali zakres obowiązków pracowników.

Następnym punktem wycieczki był niedawno powstały, atrakcyjny hotel „Hawex”. Tutaj młodzież zwiedziła obszar wokół budynku, zobaczyła pokoje gościnne i dowiedziała się o planach perspektywicznych obiektu.

Kilkanaście dni później na trasie zawodoznawczej znalazł się także FAMAD. Tutaj uczniowie zwiedzili halę produkcyjną, poznali zasady funkcjonowania urządzeń, sprzętu do produkcji i obróbki wyrobów z drewna, metalu. Wnioskując z rozmów i sądząc po minach, można było wyciągnąć wniosek, że trzecioklasiści byli zadowoleni, iż mieli okazję poznać i dowiedzieć się tak wiele o środowisku zawodowo-gospodarczym swojej okolicy.

W imieniu zwiedzających chciałabym serdecznie podziękować Panom Prezesom za umożliwienie zwiedzania firm, poznania ich działalności, specyfiki pracy oraz struktury danej firmy. Ponadto szczególne podziękowania należą się BHP-owcom tych firm. Niewątpliwie wycieczki te posiadały duży walor poznawczy i w jakiś sposób pomogą absolwentom w wybraniu właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Dominika Toś

2.jpg 3.jpg 4.jpg

Na zdjęciach:

Młodzież podczas zwiedzania zakładów pracy

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS