PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Obóz Praw Człowieka w Wiśle
Wysłano 24.09.2012 o godz. 09:36:44

1.jpgOd lutego 2012 r. młodzież ze Środowiskowego Hufca Pracy w Dąbrówce Dolnej realizowała projekt „Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach”. Uczestnicy brali udział w warsztatach prowadzonych na platformie e-learningowej z zakresu praw człowieka. W ramach projektu młodzież pojechała na obóz „Prawa człowieka”, poświęcony prawu do mieszkania i jego związku z innymi prawami człowieka oraz nowe kampanii „Stop Przymusowym Wysiedleniom”, organizowanym przez Amnesty International, w dniach 17-21 września 2012 r. w Wiśle.

Uczestnicy w ciągu pięciu dni brali udział w warsztatach z zarządzania projektu, kontaktów z mediami i formułowania strategii medialnej. Podczas zajęć młodzież spotka się także z przedstawicielami organizacji pozarządowymi, którzy sami prowadzili fajne akcje i projekty. W czwartek, 20 września 2012 r. został zorganizowany w Wiśle happening dotyczący przymusowym wysiedleniom, brali w nim udział aktywiści Amnesty International.

Scenariusz akcji nawiązywał do działania Międzynarodowej Sieci Szybkiego Reagowania na Przymusowe Wysiedlenia, która będzie podstawową formą aktywizmu podczas kampanii „Stop Przymusowym Wysiedleniom”. Zarówno czwartkowa akcja jak i cały obóz obfitował w liczne atrakcje i niezapomniane wrażenia, pozwalające naszym uczestnikom, podczas warsztatów pogłębić wiedzę na temat praw człowieka. Bogatsi o cenne informacje i bagaż doświadczeń młodzież wróciła do domu.

Patrycja Sobaińska

1.jpg 2.JPG

Na zdjęciu:

Uczestnicy obozu „Prawa człowieka”

Na zdjęciu:

Młodzież podczas warsztatów

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS