PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Brzeg: Festyn rodzinny w Żłobiźnie
Wysłano 24.09.2012 o godz. 10:17:52 | Ostatnia modyfikacja: 24.09.2012 o godz.: 10:18:17

5.jpgPod hasłem „Nie piję, nie palę, nie biorę narkotyków – to nie dla mnie”, na terenie boiska sportowego w Źłobiźnie, w dniu 22 września 2012 roku odbył się rodzinny festyn zorganizowany przez Stowarzyszenie Odnowy i Promocji Wsi Żłobizna – „Wilijki”. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym w imprezie tej uczestniczyła również grupa młodzieży ze Środowiskowego Hufca Pracy wraz z wychowawcami oraz Komendantem ŚHP.

Młodzież, dzieci oraz rodzice wysłuchali prelekcji przedstawiciela brzeskiej policji na temat szkodliwości używania narkotyków i spożywania alkoholu oraz palenia papierosów, a chętni brali udział w konkursie plastycznym związanym z wyżej wymienionym tematem.

Kolejną atrakcją festynu był pokaz grupy militarnej, który zrobił ogromne wrażenie na naszej młodzieży. Gry i konkursy odbywały się w poszczególnych kategoriach: rzut ringiem na palik, rzut ziemniakiem do kosza, strzał piłką do bramki, skakanka itp. Wszystkim rozrywkom towarzyszyła „Wilijkowa kuchnia”. Serwowano swojskie ciasto, pieczywo ze smalcem i ogórkiem kiszonym, gorący żurek, który rozgrzał uczestników imprezy oraz dużo, dużo słodkości. Ciekawym punktem imprezy był pokaz tresury psów, który zgromadził dużą grupę zainteresowanych, w tym młodzież na co dzień wspomagającą przytulisko w Brzegu.

Amatorska Grupa Artystyczna „AGA” działające przy ŚHP Brzeg przygotowała również program artystyczny i przy akompaniamencie gitar bawiła wszystkich zgromadzonych na festynie. Wspólna lokalna impreza zakończyła się wręczeniem nagród rzeczowych oraz upominków dla najbardziej aktywnych rodzin.


Wszyscy bawiliśmy się przednio i zapraszamy wiosnę na kolejny sportowo – rekreacyjny i kulturalny festyn rodzinny w Żłobiźnie.

Halina Lau

2.jpg 4.jpg 5.jpg

Na zdjęciu:

Uczestnicy festynu podczas wspólnych zabaw sportowo – rekreacyjnych

Na zdjęciu:

Najważniejszy punkt programu – wręczanie nagród rzeczowych

Na zdjęciu:

Amatorska Grupa Artystyczna „AGA”


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS