PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Europejski dzień bez samochodu w Kędzierzynie – Koźlu
Wysłano 24.09.2012 o godz. 14:08:07

6.JPG22 września 2012 roku był Europejskim dniem bez samochodu, dlatego też Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie – Koźlu otworzył swoje drzwi dla mieszkańców miasta. Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Kędzierzynie-Koźlu chętnie lubią nieść pomoc, dlatego również i w tym dniu ich nie zabrakło.

Rano chociaż aura była niesprzyjająca, w pełnej gotowości stawiło się przed wejściem na teren zakładu 10 naszych wolontariuszy wraz z wychowawcami Aurelią Iwańską – Jagiełło i Ewą Dziewanowską – Doniec. Prezes MZK Joanna Koziarska – Kiziak powitała uczestników, podziękowała za przybycie, a następnie przydzieliła im zadania życząc miłej pracy. Nasi uczestnicy pełni optymizmu i wiary w poprawę pogody ruszyli do swoich stanowisk.

Uczestniczki ŚHP niosąc koszyczki z cukierkami oraz balony wyszły przed bramę zakładu, gdzie z uśmiechem na twarzy zachęcały i zapraszały przechodniów do zwiedzania zajezdni, a dzieci częstowały cukierkami i wręczały im balony. Pozostali uczestnicy podzieleni na kilka grup wraz z przewodnikami oprowadzali kilkunastoosobowe wycieczki po zakątkach zajezdni, czuwali nad bezpieczeństwem zwiedzających, chętnie służyli pomocą i odpowiadali na pytania. Pogoda poprawiła się więc i mieszkańców przybywało coraz więcej z godziny na godzinę. Nasi uczestnicy po zakończonej pracy mieli okazję przejechać się zabytkowym autobusem tzw. ,,ogórkiem”, specjalnie sprowadzonym na tą okazję z Krakowa.

Zarówno Prezes jak i pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego byli pod wielkim wrażeniem zaangażowania i pracy uczestników Środowiskowego Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu za co im serdecznie podziękowała, nie szczędziła pochwał pod ich adresem i zapewniła, że w przyszłości bardzo chętnie skorzysta z ich pomocy. Wychowankowie chociaż zmęczeni lecz dumni i zadowoleni z efektów swojej pracy pożegnali się i zadeklarowali swoją pomoc przy kolejnych imprezach.

Aurelia Iwańska – Jagiełło 

3.JPG 6.JPG

Na zdjęciu:

Uczestniczki przed wejściem na zakład

Na zdjęciu:

Zabytkowy autobus

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS