PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Udział w konkursie fotograficznym „Światłoczuły na pasję” uczestniczki ŚHP z Kędzierzyna - Koźla
Wysłano 17.10.2012 o godz. 19:44:47

2.jpgW ramach IV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery organizowanego między innymi przez OHP, ogłoszony został konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Światłoczuły na pasję”. Nadesłanych zostało 56 prac fotograficznych z całego województwa opolskiego. Wśród dwudziestu dwóch uczestników konkursu była także Nikola Wicher, uczestniczka Środowiskowego Hufca Pracy 8-2 w Kędzierzynie – Koźlu. Przygotowała i wysłała na konkurs trzy zdjęcia dotyczące zawodu połączonego z pasją.

Bohaterami każdej z fotografii była młodzież naszego hufca sfotografowana w trakcie wykonywania swoich obowiązków na praktykach. Dwa zdjęcia konkursowe wybrane zostały z sesji wykonanej przez naszą uczestniczkę w salonie fryzjersko – kosmetycznym, podczas tworzenia fryzur i makijażu artystycznego, jedno zdjęcie z zakładu gastronomicznego zrobione w trakcie gotowania przez naszych uczestników.

Podczas przygotowań do konkursu, Nikola starała się znaleźć i sfotografować takie osoby, które lubią swoją pracę, wykonują ją z przyjemnością i pasją. I to założenie udało się jej zrealizować.

Dnia 15.10.2012 r. o godz. 11.00 w Sali Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbyło się oficjalne rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery połączone z rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego pt. „Światłoczuli na pasję” oraz wernisaż wystawy prac konkursowych. Impreza zgromadziła dużą ilość uczestników konkursu, ich rodziny, opiekunów, przyjaciół i osób zainteresowanych wydarzeniami kulturalnymi. Wszyscy uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami, zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe a ich prace wydrukowane zostały w dużym formacie i wyeksponowane w centralnym miejscu galerii.

Nasza uczestniczka w trakcie wernisażu otrzymała dyplom oraz została wyróżniona za dużą aktywność kulturalną podczas apelu w budynku naszego hufca.

Nikola obiecała sobie, że do przyszłorocznego konkursu w ramach OTK, poćwiczy warsztat fotograficzny, żeby ponownie wysłać swoje zdjęcia i powalczyć o nagrody.

Beata Smutek

1.jpg 2.jpg

Na zdjęciu:

Dyplom za udział w konkursie „Światłoczuły na pasję”

Na zdjęciu:

Nikola Wicher na tle swoich prac fotograficznych

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS