PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Kluczbork: „Lokalny rynek pracy – oczekiwania współczesnego rynku pracy”
Wysłano 19.10.2012 o godz. 11:26:13

1.jpgW dniach 17 – 18 października 2012 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyły się w Kluczborku zajęcia warsztatowe pt. „Lokalny rynek pracy – oczekiwania współczesnego rynku pracy”. Warsztaty realizowane były w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Zajęcia odbyły się dzięki współpracy z panem Adamem Patelskim – doradcą zawodowym przy ZSP nr 1 oraz panią Mirosławą Pyclik – polonistką przy ZSP nr 2. Podczas spotkania z pośrednikiem, młodzież otrzymała informacje dotyczące gdzie i jak szukać informacji o miejscach pracy, na jakich pracowników jest największe zapotrzebowanie, w jakim kierunku warto się dokształcać oraz na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

Młodzież z zainteresowaniem słucha pośrednika, chętnie włączała się w dyskusję omawiając swoje doświadczenia związane z pierwszą pracą. Kilka osób korzystając z wizyty pośrednika, podczas spotkania wypełnili ankietę rejestracyjną, wyrażając tym sposobem swoje zainteresowanie podjęciem pracy. Podczas warsztatów młodzież uzyskała również informacje dotyczące działalności kluczborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dodatkowo pośrednik zachęcał do aktywnego udziału w przedsięwzięciach realizowanych w ramach programu „Wolontariat w OHP”.

Agnieszka Świderska-Włodarczyk

1.jpg
Uczestnicy warsztatów przy ZSP nr 2

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS