PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w ŚHP Dąbrówka Dolna
Wysłano 12.11.2012 o godz. 10:33:48

zdjecie_1.JPG11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski – Święto Odzyskania Niepodległości. Przez 123 lata kraj nie istniał na mapie, żył jednak naród i jego kultura. Wierzono, że tak długo, jak one trwają, nie trzeba tracić nadziei. Dzięki nim nie było pokolenia Polaków, które zrezygnowałoby z niepodległości, z prób jego odzyskania.

Poranek 9 listopada 2012 r. upłynął pod hasłem wspomnień historycznych. Uczniowie klas gimnazjalnych przy Środowiskowym Hufcu Pracy w Dąbrówce Dolnej (Opolska WK) przygotowali apel z okazji Święta Niepodległości. W celebrowaniu tego, jakże ważnego święta narodowego udział wzięli: nauczyciele, wychowawcy i uczestnicy naszego Hufca. Zgromadzeni wysłuchali polskich pieśni patriotycznych, utworów lirycznych związanych z przeszłością naszego narodu. Młodzież przybliżyła nam również postać Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego i trudne lata pod zaborami oraz radość z powodu odzyskania niepodległości. Po inscenizacji uroczyście odśpiewano hymn Polski.

Apel odbywał się w atmosferze zadumy i refleksji. Powiew historii towarzyszył nam wszystkim od początku spotkania. Obchody 11 listopada są wyrazem naszego szacunku dla tych, którzy walczyli o niepodległość. Podsumowaniem całej uroczystości będą pogadanki przeprowadzone na lekcjach historii.

Robert Świerc

zdjecie_1.JPG
Wystąpienie uczestników podczas apelu (Konrad Sobczyk, Adam Hołuj, Angelika Piwoni, Damian Wolniakowski)

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS