PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kędzierzynie – Koźlu
Wysłano 12.11.2012 o godz. 11:11:55

1.JPGDzień 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku obchodzimy je po raz 94. Dokładnie tyle lat temu Rada Regencyjna przekazała władzę nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, a w trzy dni później rozwiązała się przekazując mu pełną władzę i ustanawiając go Naczelnikiem Państwa. Powstała Druga Rzeczpospolita. Od kwietnia 1937 roku dzień 11 listopada jest najważniejszym polskim świętem narodowym.

Uczestnicy naszego Hufca wraz z opiekunami panią – Małgorzatą Nowacką i Ewą Dziewanowską – w ramach wolontariatu wzięli udział razem z MZK oraz Urzędem Miasta w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. W Święto Niepodległości pasażerom miejskich autobusów uczestnicy przypinali kotyliony narodowe. Ci, którzy jechali autobusem w niedzielę dostali rozetkę taką, jakie tworzone były legionom w czasie pierwszej wojny światowej.

Młodzież tłumaczyła pasażerom symbolikę flagi polskiej, że kolor biały symbolizuje godło i Orła Białego, a czerwony odzwierciedla kolor tarczy herbowej. Wspólna akcja MZK oraz naszych uczestników była nie tylko lekcją patriotyzmu dla pasażerów, ale na pewno na długo zostanie zapamiętana przez nasza młodzież. Uczestnicy wzbudzili duże zainteresowanie mieszkańców naszego miasta, a także rozgłośni lokalnych Radia Park i Polskiej Telewizji Regionalnej, która w raz nimi brała udział w akcji z okazji tego święta.

Małgorzata Nowacka

1.JPG 2.JPG
Uczestnicy ŚHP wraz z Małgorzatą Nowacką i Joanną Makowiecką z Urzędu Miasta Zebranie organizacyjne z prezesem MZK Joanną Koziarską

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS