PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Profilaktyka w ŚHP Namysłów: Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Wysłano 15.11.2012 o godz. 22:14:11

1.jpgCo roku, w trzeci czwartek listopada, przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Inicjatywa ta narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1974 r., z biegiem czasu swoim zasięgiem obejmując coraz więcej krajów. W Polsce Dzień ten obchodzony jest od 1991 r. Stał się wyjściem do przeprowadzenia zajęć z zakresu profilaktyki palenia papierosów wśród uczestników Środowiskowego Hufca Pracy w Namysłowie.

Najpierw młodzież wzięła udział w pogadance na temat sięgania po różnego typu używki, w tym papierosy. Omówione zostały przyczyny i skutki nikotynizmu. Kolejnym punktem zajęć była projekcja filmu edukacyjnego, w którym zostały ukazane przerażające statystyki odnośnie liczby palaczy oraz chorób, na jakie zapadają. Po filmie nastał czas na dyskusję i wysnucie wniosków, czy warto sięgać po papierosy.

Młodzież wspólnie stwierdziła, że palenie papierosów jest jednym z najgorszych i najbardziej szkodliwych dla zdrowia uzależnień, również dlatego, że truje się drugiego człowieka, który jest biernym palaczem. Podsumowaniem zajęć było wykonanie gazetki o tematyce antynikotynowej.

Karolina Dobrowolska

1.jpg 2.jpg
Grupa podczas prac warsztatowych Patryk wykonuje gazetkę

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS