PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Spotkanie opłatkowe w ŚHP Nysa
Wysłano 14.12.2012 o godz. 15:21:29

1.jpgW tradycji chrześcijańskiej wigilia to dzień kończący okres adwentu i poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. Samo słowo pochodzi od łacińskiego wigilia, co oznacza czuwanie, trzymanie straży. Właśnie czuwaniem powinien być wieczór 24 grudnia i następująca po nim noc. Pomimo, iż nie jest to najważniejsze święto roku kościelnego to jednak w wielu Polskich domach jest obchodzone szczególnie uroczyście, traktowane jako czas gdy wszyscy jesteśmy razem i czekamy, wypatrujemy narodzenia Bożego Syna. On rodzi się dla nas wszystkich, jego gwiazda wschodzi dla każdego z nas, w nim jesteśmy braćmi i jedną wielką rodziną. Właśnie taka wymowa świąt Bożego Narodzenia przyświeca organizowanym co roku w naszym hufcu spotkaniom opłatkowym. Spotkania takie są co roku dwa, dla każdego tygodnia szkolnego. Jest to chyba największe i najbardziej uroczyste święto w naszym hufcu, ma ono na celu podkreślenie jego wspólnotowego charakteru.

Dziś 14.12.2012 r. uczestnicy grup III i V wraz z wychowawcami i nauczycielami gimnazjum zebrali się w sali aby wspólnie spożyć posiłek, obejrzeć przygotowane przez Panią Alicję Pałucką – nauczyciela języka polskiego w GdD oraz Panią Barbarę Czepiel – wychowawcę ŚHP przedstawienie jasełkowe. Zabraknąć nie mogło dzielenia się opłatkiem, najserdeczniejszych życzeń składanych przez Zastępcę Komendanta i Dyrektora Gimnazjum. Spotkanie trwało długo, a jego finał stanowiło wspólne kolędowanie. Uczestnicy chętnie śpiewali, wielu z nich podczas trwania całej imprezy nie potrafiła ukryć wzruszenia. Wychowawcy z wielką radością patrzyli na swoich podopiecznych cieszących się tym wspaniałym dniem.

Marta Seniura

1.jpg 2.jpg 3.jpg
Członkowie Koła Słowno – muzycznego przybliżyli wszystkim tradycje Bożonarodzeniowe Uczestnicy oraz Grono Pedagogiczne zebrani przy wigilijnym stole Nie zabrakło również tradycyjnych potraw wigilijnych

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS