PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Zakończenie szkolenie „Spawacz TIG” w OSZ Namysłów
Wysłano 20.12.2012 o godz. 07:57:53

1.JPGW namysłowskim Ośrodku Szkolenia Zawodowego w dniu 19 grudnia 2012 r. zakończył się kurs „Spawacz TIG”. Szkolenie to realizowane było w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W zajęciach uczestniczyli beneficjenci w wieku 18-25 lat, osoby bezrobotne i nieuczące się, nie posiadające odpowiedniego wykształcenia bądź wymagające uzupełnienia kwalifikacji.

Uczestnicy kursu brali udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, w trakcie których mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. procesu spawania metodą TIG, charakterystyki urządzeń spawalniczych, budową i użytkowaniem urządzeń do spawania TIG, zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Program szkolenia obejmował 103 godziny i realizowany był zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Szkolenie zakończyło się egzaminem państwowym, po którym uczestnicy otrzymali świadectwa oraz Książeczki Spawacza wystawionej przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach z właściwymi wpisami dotyczącymi metody spawania oraz zakresem uprawnień.

Dodatkowo beneficjenci mieli okazje uczestniczyć w zajęciach z doradcą zawodowym z MCK i pośrednikiem pracy z MBP, podczas których poznali zasady prawidłowego pisania dokumentów aplikacyjnych i w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Otrzymali również wiedzę na temat metod aktywnego poszukiwania pracy oraz o źródłach informacji o ofertach pracy.

Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem po stronie uczestników, a także dużym zaangażowaniem podczas zajęć. Zdobyte przez nich umiejętności oraz uprawnienia, pozwolą im na dość trudnym obecnie rynku pracy znaleźć wymarzoną pracę.

Jadwiga Łambucka

1.JPG
Wręczenie przez kierownika szkolenia Pana Marka Roemera świadectwa ukończenia szkolenia „Spawacz TIG” jednemu z uczestników

efer.jpg
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS