PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Pokaz Pierwszej Pomocy w ŚHP Namysłów
Wysłano 25.02.2013 o godz. 09:15:31

zdj__cie_2.jpgJak postępować w razie wypadku? Jak udzielać pierwszej pomocy? Na te pytania uczestnicy Namysłowskiego Hufca Pracy znają już odpowiedź. Zorganizowany przez Koło Aktywnych i jego opiekuna Panią Małgorzatę Suchecką „Tydzień dla Zdrowia” trwa. W dniu 21.02.2013 gościem hufca była pielęgniarka Pani Maria Zimoch, która zaprezentowała Naszym uczestnikom Kurs Pierwszej Pomocy.

Spotkanie zaczęło się od krótkiej prezentacji multimedialnej, która wprowadziła młodzież w teoretyczne tajniki udzielania pomocy przedmedycznej. Uczestnicy kursu dowiedzieli się jak postępować w sytuacjach zagrożenia, jak oceniać sytuację, zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wezwać profesjonalną pomoc medyczną.

Kolejnym punktem były pokazy praktyczne – wykonywane na fantomie sztuczne oddychanie i masaż serca. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia indywidualne wykonywane przez uczestników. Każdy z nich miał okazję nauczyć się tych kilku czynności, które mogą uratować drugiej osobie życie. W parach natomiast młodzież ćwiczyła układanie ciała w pozycję bezpieczną.

Pierwsza pomoc przedmedyczna to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Warto, więc uświadamiać młodzieży znaczenie odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia.

Ewa Garus

zdj__cie_1.jpg zdj__cie_2.jpg zdj__cie_3.jpg
Ćwiczenia na fantomie Pokaz pierwszej pomocy  Uczestnicy ćwiczą układanie ciała do pozycji bezpiecznej

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS