PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Opolu dyskutują o karierze i przyszłości
Wysłano 06.03.2013 o godz. 08:02:46

1.jpgCzwartego marca uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Opolu wzięli udział w spotkaniu z młodym profesjonalistą w ramach projektu „Link do przyszłości” Zajęcia poprowadził pan Karol Olczak, który pierwsze pieniądze zarobił w wieku 15 lat sprzedając przez Internet elektronikę użytkową sprowadzaną bezpośrednio z Chin. Aktualnie pracuje jako specjalista ds. integracji i implementacji zaawansowanych systemów do zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi w firmie Ericsson realizując projekty na całym świecie. Finalista Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przy wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Przedstawiona przez profesjonalistę ścieżka kariery była wskazówką, jakie umiejętności i wiedza są poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Również przeprowadzony quiz wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na ryku pracy był pomocny młodzieży w określeniu jakie zawody będą w najbliższej przyszłości gwarantowały zatrudnienie i atrakcyjną płacę. Podczas spotkania uczestnicy określili swoje możliwości zawodowe, rozwiązali testy osobowości i poznali zawody przyszłości, a co najważniejsze przekonali się, że pasja może przerodzić się w przyszłości w dająca satysfakcję pracę.

Sławomir Muszyński

1.jpg
Prezentacja młodego profesjonalisty Pana Karola Olczaka« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS