PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

MCK Olesno: Szkolenie „Informacje i wskazówki dla tych, którzy chcą uchronić dziecko przed uzależnieniem”
Wysłano 08.03.2013 o godz. 09:45:41

1.jpgDnia 06.03.2013 roku w ramach podpisanego Porozumienia pomiędzy OWK OHP z KPP Olesno odbyło się szkolenie o tematyce „Informacje i wskazówki dla tych, którzy chcą uchronić dziecko przed uzależnieniem”.

Szkolenie to było przeznaczone dla kadry MCK, FMBP oraz OSiW w Oleśnie i przeprowadzili je Funkcjonariusze KPP w Oleśnie: asp. Mariusz Cer i mł. asp. Stanisław Filak, którzy zapoznali uczestników jak w sposób właściwy reagować  w sytuacji, kiedy młodzież jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków.  

Szczególną uwagę zwrócili na sytuacje, w których powinna reagować Policja, a kiedy pogotowie, na co zwracać uwagę przy tego typu sytuacjach i jakie są konsekwencje posiadania bądź przyjmowania narkotyków. Omówili również wnikliwie symptomy osoby zażywającej narkotyki oraz jakie czynniki zwiększają prawdopodobieństwo narkotyzowania się.

Ponadto funkcjonariusze Policji informowali o odpowiedzialności karnej, jaka grozi za sprzedawanie lub kupowanie nieletnim papierosów czy alkoholu, zapoznali również uczestników szkolenia z procedurą postępowania policji przy zgłoszeniach zażywania narkotyków, alkoholu bądź stawiania gróźb.

Szczególny nacisk Funkcjonariusze kładli na zapisy w statucie, co można wymagać od wychowanka i jego rodziców lub opiekunów.

Dzięki prezentacji substytutów narkotyków i przedmiotów z nimi związanych uczestnicy spotkania, zwłaszcza wychowawcy posiedli potrzebną wiedzę, która niewątpliwie pomoże im w pracy. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a sposób przekazania wiedzy przez funkcjonariuszy Policji był wyjątkowo skuteczny. Uczestnicy byli zadowoleni ze szkolenia, wynosząc z niego pożyteczną wiedzę.

Ewa Korzeniewska

1.jpg
Szkolenie to było przeznaczone dla kadry MCK, FMBP oraz OSiW w Oleśnie i przeprowadzili je Funkcjonariusze KPP w Oleśnie

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS