PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Kluczbork: Dokumenty aplikacyjne wizytówką w poszukiwaniu pracy
Wysłano 28.03.2013 o godz. 13:58:19
ohp.jpgBieżący miesiąc to czas, w którym pośrednik pracy Filii Młodzieżowego Biura Pracy w Kluczborku pomógł w przygotowaniu dużej ilości dokumentów aplikacyjnych. Osoby zainteresowane same zgłaszały się do naszej jednostki licząc na fachową pomoc.

Przygotowanie dokumentów wydaje się być pozornie proste, ale już w trakcie konstruowania ich okazuje się, że kandydat ma problemy z określeniem swoich mocnych stron oraz prezentacją dodatkowych atutów. Od treści przygotowanej aplikacji zależy, czy pracodawca zaprosi potencjalnego kandydata na rozmowę kwalifikacyjną, a to pierwszy krok w kierunku zdobycia wymarzonej posady. Podczas przygotowywania dokumentów ważne jest to, by nie korzystać tylko z gotowych wzorów i szablonów, a stworzyć dokumenty, które będą zgodne z naszymi umiejętnościami i kwalifikacjami.

Pracodawca w łatwy sposób może zweryfikować czy to, co zapisane jest w cv i liście motywacyjnym ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Należy też pamiętać, że tworzenie dokumentów podlega pewnym standardom, których należy przestrzegać. Wspólnie przygotowane dokumenty zostały przesłane do wybranych pracodawców, a kandydaci oczekują dalszych etapów rekrutacji.

Agnieszka Świderska-Włodarczyk

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS