PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Dzień przedsiębiorczości w MCK oraz Filii MBP
Wysłano 18.04.2013 o godz. 10:34:55 | Ostatnia modyfikacja: 18.04.2013 o godz.: 20:16:45

ZDJ._1.jpgW dniu 17 kwietnia br. Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości już po raz dziesiąty organizowała „Dzień  przedsiębiorczości”. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, a patronat nad inicjatywą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i polega na jednodniowych praktykach w wybranych przez młodych ludzi miejscach pracy. Uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie i zapoznania się w praktyce z jego specyfiką.

W roku bieżącym do inicjatywy przystąpiły również: MCK oraz Filia MBP w Namysłowie, dzięki czemu zainteresowana młodzież miała możliwość zapoznać się ze specyfiką zawodu pośrednika pracy oraz doradcy zawodowego.
Do Młodzieżowego Biura Pracy zgłosiła się Pani Anna Kaźmierczak-uczennica Zespołu Szkół Rolniczych zainteresowana zawodem pośrednika pracy. Dzięki temu pozyskała informacje o wymaganym na tym stanowisku wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Poznała zakres obowiązków na danym stanowisku pracy. Ponadto dowiedziała się jakie są perspektywy zatrudnienia jako pośrednik pracy w naszym rejonie, a także zasady rekrutacji w jednostkach budżetowych. Pracownik OWK OHP starał się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące uczestniczkę projektu pytania, dotyczące pracy pośredników.
Doradca zawodowy MCK natomiast miał możliwość przybliżenie młodzieży informacji o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu, którego jest reprezentantem. Młodzi ludzie również mieli okazję zweryfikować swoje wyobrażenie o wymarzonym zawodzie.

Barbara Rybska

Aneta Świlak

ZDJ._1.jpg
Zdj__cie_nr1.JPG
 Prezentacja zawodu "doradca zawodowy"
Anna Kaźmierczak uczestnik projektu „Dzień przedsiębiorczości” « Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS