PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

X Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy” zakończony
Wysłano 17.05.2013 o godz. 09:03:13 | Ostatnia modyfikacja: 17.05.2013 o godz.: 09:03:48

3_10.jpgW dniach 13.05 - 15.05 2013r. w Dobieszkowie odbył się X Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy”, którego organizatorem było Centrum Kształcenia i wychowania OHP w Dobieszkowie wraz z Komendą Główną OHP . Opolską Wojewódzką Komendę OHP reprezentowały uczestniczki: Karolina Gajaszek ze Środowiskowego Hufca Pracy w Kędzierzynie – Koźlu - w zawodzie fryzjer i Natalia Starowojtowa ze Środowiskowego Hufca Pracy w Polanowicach- w konkursie bhp. Konkurs bhp polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań.


Konkurs „Sprawny w zawodzie” składał się z dwóch części: teoretycznej - polegającej na udzieleniu odpowiedzi na 20 pytań i części praktycznej zawierającej dwa etapy. Pierwszy etap pokazu umiejętności zawodowych polegał na ułożeniu fal, zrobieniu pierścionków i nakręceniu wałków na odrosty do trwałej ondulacji na główce. W drugim etapie uczestnicy mieli za zadanie wykonać fryzurę wieczorową na modelce. Podczas pobytu w Dobieszkowie młodzież brała udział w kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i otrzymała stosowne zaświadczenie o jego ukończeniu. Warto wspomnieć o fantastycznej przygodzie, jaką przeżyli opiekunowie i uczestnicy konkursu. Zorganizowano dla nas wycieczkę do Łodzi, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Program wycieczki „Łódź wczoraj i dziś” obejmował poznanie rodu Scheiblerów oraz najbardziej filmowego pałacu „Ziemi obiecanej”. Następnie uczestnicy obejrzeli imperium Karola Scheiblera, Księży Młyn - zespół fabryczno-rezydencjonalny, Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej oraz multimedialną wystawę o bawełnie w Kotłowni.

Naszym przewodnikiem była Beata Arabska, która na czas wycieczki wcieliła się w rolę guwernantki Róży. Niezwykle czarująco opowiadała o swoim mieście i zdradzała wiele jego tajemnic. Dodatkowym atutem był fakt, że guwernantka Róża ubrana była stosownie do swojej dziewiętnastowiecznej epoki. Wieczorem, 14 maja, podczas uroczystej Gali, w której uczestniczył Komendant Główny OHP Pan Marian Najdychor, Komendant Łódzkiej Komendy OHP Pan Antoni Urbanek, Burmistrz Miasta Strykowa Pan Andrzej Jankowski, Komendant Policji w Strykowie. Pan Bogusław Starczewski, Duszpasterz Wojewódzkiej Komendy OHP w Łodzi Ks. Mirosław Marczak, Dyrektor CKiW w Dobieszkowie Pani Leona Winczewska-Wróbel, Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi Pan Andrzej Świderski, radny Powiatu Zgierskiego Pan Witold Kosmowski, Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych w Łodzi Pan Henryk Stawski, a także członkowie organizacji samorządowych i członkowie Rady Programowej Centrum oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Łódzką Wojewódzką Komendą OHP ogłoszone zostały wyniki konkursu. Reprezentantka ŚHP w Kędzierzynie – Koźlu Karolina Gajaszek zajęła IV miejsce w Polsce, oddając podium zaledwie jednym punktem. Należy dodać, że część praktyczną Karolina ukończyła z wynikiem 47 punktów na 50 możliwych. Słabiej wypadła w części teoretycznej. Jednak poza nagrodami za poszczególne miejsca należy podkreślić, że udział w konkursie był doskonałym sprawdzianem wiadomości i umiejętności nie tylko dla młodzieży, ale również dla ich opiekunów. Uzyskane wyniki przez młodzież są wskazówką czego należy się jeszcze nauczyć, na co zwrócić uwagę w kształceniu oraz jak ocenić poziom przygotowania uczestników do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Chcemy podziękować organizatorom konkursu za udaną imprezę, miłą atmosferę i niezapomniane chwile. Obiecujemy, że w przyszłym roku też tam będziemy!


Ewa Dziewanowska – Doniec

3_10.jpg 2_24.jpg
Uczestniczki konkursu podczas uroczystej gali i wręczania nagród Karolina podczas wykonywania fryzury wieczorowej
« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS