PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Namysłów: „Jakie mam szanse na pracę?”- warsztaty z pośrednikiem pracy
Wysłano 02.09.2013 o godz. 07:59:41
zdj__cie_nr1.jpgW Namysłowskim Ośrodku Szkolenia Zawodowego w dniu 30 sierpnia odbyły się zajęcia z beneficjentami projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, które poprowadził pośrednik pracy z Filii Młodzieżowego Biura Pracy w Namysłowie. Uczestnicy warsztatów to młodzież w wieku 18-25 lat, która zgłosiła chęć uczestnictwa w kursach zawodowych, dających uprawnienia magazyniera oraz spawacza MAG. W warsztatach wzięło udział 18 osób, a ich tematem były  metody aktywnego poszukiwania pracy oraz znajomość lokalnego rynku pracy. Na czym polega aktywne poszukiwanie pracy i dlaczego warto poświęcić na to więcej czasu, gdzie szukać pracy, jak właściwie pisać dokumenty aplikacyjne, żeby pracodawca zwrócił na nie uwagę. Na te pytania, zadawane podczas warsztatów odpowiadała prowadząca zajęcia.
Droga między poszukiwaniem pracy, a jej znalezieniem nie zawsze jest prosta i krótka. Czasami wymaga poświęcenia bardzo dużej ilości czasu i siły, o czym mogli przekonać się już niejednokrotnie niektórzy z uczestników spotkania. Jednak  należy pamiętać, że każdy kontakt z pracodawcą, każda rozmowa kwalifikacyjna jest cennym doświadczeniem, które może zaowocować w przyszłości.
Ponadto beneficjenci bardzo chętnie uczestniczyli w proponowanych przez pośrednika ćwiczeniach, które mogą pomóc w staraniach o pracę.Barbara Rybska  

zdj__cie_nr1.jpg
Beneficjenci chętnie uczestniczyli w warsztatach
« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS