PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Udział uczestników ŚHP 8-2 Kędzierzyn – Koźle w happeningu ekologicznym
Wysłano 26.11.2013 o godz. 14:54:41 | Ostatnia modyfikacja: 26.11.2013 o godz.: 14:59:37

2..jpgDnia 23.11.2013 r. aktywni wolontariusze uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy 8-2 w Kędzierzynie – Koźlu wspomogli zorganizowanie i prowadzenie Festynu Ekologicznego przygotowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Brzdąc” i Urząd Miasta w Kędzierzynie – Koźlu.
Impreza ta była zakończeniem całego projektu „Moje miasto – czyste miasto”, w ramach którego nasza młodzież brała już udział we wcześniejszych działaniach, m.in. warsztatach artystycznych, wykonywaniu dużych psów z surowców wtórnych, przygotowaniu wystawy prac konkursowych, wykonaniu szablonów.
W sobotę dziesięciu uczestników ŚHP w Kędzierzynie – Koźlu pod opieką wychowawcy Beaty Smutek pracowało w charakterze wolontariuszy w imprezie która odbyła się  w Galerii Handlowej Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie – Koźlu. Młodzież zorganizowała i przeprowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci uczestniczących w festynie proponując im następujące stanowiska: malowanie twarzy, tworzenie szablonów na torbach ekologicznych, wykonywanie chorągiewek z emblematami zwierząt, stanowisko z kolorowankami i rysunkami. Poza tym uczestnicy zajmowali się roznoszeniem po galerii handlowej ulotek o treści ekologicznej oraz papierowych torebek. Na zakończenie imprezy Nikola, Ania i Martyna wystąpiły na scenie i zaśpiewały wybrane przez siebie utwory muzyczne.
Festyn cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i zgromadził liczne grono dzieci i rodziców zainteresowanych ekologiczną tematyką.
Uczestnicy rewelacyjnie wywiązali się z wybranych przez siebie zadań, udowadniając swoją postawą, że można miło i konstruktywnie spędzić wolny czas, niosąc pomoc innym, jednocześnie sprawiając sobie wiele radości i satysfakcji.
Cieszy nas fakt, że w trakcie festynu młodzi ludzie mogli dostrzec i pochwalić się swoimi talentami organizatorskimi, wokalnymi i artystycznymi.

Beata Smutek


1..jpg 2..jpg 3..jpg
Nikola, Martyna i Ania w trakcie występu Mateusz malujący dzieciom twarze Przed Sandrą ustawiały się kolejki do malowania twarzy
4..jpg
6..jpg
7..jpg
Prace przy stanowiskach plastycznych Tak powstawały ekologiczne torby  Jesteśmy wszyscy gotowi do pracy« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS