PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

ŚHP Namysłów: Piszemy listy do chorych dzieci
Wysłano 02.12.2013 o godz. 10:02:50
1.jpgCzłonkowie Klubu Aktywnych Środowiskowego Hufca Pracy w Namysłowie zorganizowali akcję pisania listów do chorych dzieci pt. „Marzycielska Poczta”.  Uczestnicy zaczęli od rozpropagowania akcji wśród społeczności lokalnej miasta Namysłów. Do tego celu zostały stworzone plakaty oraz broszury informacyjne. Młodzież z zapałem przygotowała miejsce akcji, którym była Świetlica Środowiskowa w ŚHP. Każdy z przybyłych gości mógł napisać pokrzepiający list dziecku aby wesprzeć go  w walce z nieuleczalną chorobą.
Inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Aktywni włączyli do akcji pobliskie szkoły i instytucje, które rozpowszechniły ją m.in. na swych szkolnych portalach społecznościowych. Chętne osoby, które chciały wspomóc akcję po przybyciu do świetlicy mogły zapoznać się z profilami dzieci tj. historią choroby ich zainteresowaniami i marzeniami. Oprócz profili dzieci, Aktywni przygotowali odrębne skrzynki pocztowe z wizerunkiem podopiecznych „Marzycielskiej Poczty”. Kolejnym krokiem Klubu będzie wysłanie wszystkich listów. Akcja przyniosła zdumiewający rezultat, ponieważ uczniowie namysłowskich szkół przejęli tą piękną ideę i w najbliższym czasie będą organizować ciąg dalszy „Marzycielskiej Poczty” na terenie Namysłowa.
Po raz kolejny uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Namysłowie udowodnili, że posiadają wielkie i gorące serca, które zawsze chętnie niosą pomoc potrzebującym. Wszystkim biorącym udział w inicjatywie uczestnicy Klubu Aktywnych składają serdeczne podziękowania za obecność.


Ewa Garus

1.jpg 3.jpg zdj__cie2.jpg
Propagujemy akcję „Marzycielska Poczta” Zaproszone licealistki wrzucają listy do skrzynek Uczestnicy piszą listy do dzieci


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS