PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Fryzjerski Wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie” rozstrzygnięty
Wysłano 25.04.2014 o godz. 14:57:58

1.jpgTegoroczna edycja Fryzjerskiego Wojewódzkiego Konkursu „Sprawny w zawodzie” odbyła się w Środowiskowym Hufcu Pracy w Kędzierzynie – Koźlu w pracowni fryzjerskiej Zespołu Szkół nr 1. O miano najlepszego fryzjera województwa opolskiego wśród uczestników OHP walczyło 25 uczniów klas trzecich, kończących w tym roku szkolnym naukę w tym zawodzie.

Konkurs składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej młodzież rozwiązywała zadania testowe. Na tym etapie wyłoniono 5 najlepszych, którzy w dniu wczorajszym przystąpili do pokazu swoich umiejętności fryzjerskich. Pod okiem przewodniczącej Komisji Konkursu, Pani Anny Gilewicz, na co dzień nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oraz fryzjera praktyka, młodzież rywalizowała w następujących kategoriach: ondulacja wodna, trwała ondulacja, diagnozowanie włosa, modelowanie włosów i fryzura wieczorowa. W sumie można było uzyskać 50 pkt. Do samego końca nie wiadomo było kto będzie reprezentował nasze województwo na Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie”. Uczestnicy podczas wykonywania wszystkich konkurencji byli bardzo skoncentrowani, dostrzec można było duże zaangażowanie, umiejętności, a także widać było duże emocje.

Po zakończeniu wszystkich zadań Komisja przystąpiła do wnikliwej oceny i podsumowania liczby punktów za wszystkie konkurencje. Do oceny za część praktyczną dołączono punktację za część teoretyczną. W ten sposób wyłoniono zwycięzcę Piotra Adamczyka, który okazał się najlepszy w obu częściach konkursu. Zaledwie dwoma punktami wyprzedził koleżankę z klasy Aleksandrę Mykitę. Trzecie miejsce zdobyła Kornelia Rus. Zwycięzcy reprezentują Środowiskowy Hufiec Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.

Joanna Kaliszewska

1.jpg 2.jpg 3.jpg
Zmagania uczestników konkursu Zwycięzca Piotr Adamczyk wraz z Komisją i uczestnikami konkursu Ocena pracy uczestników konkursu


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS