PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Przygotowania do "Święta Wolności" w Nysie
Wysłano 26.04.2014 o godz. 10:39:00

1.jpgW tym roku obchodzimy 25 rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów w powojennej Polsce, zwycięstwa obozu „Solidarności”, które odbyły się w dniu 4 czerwca 1989 r. Był to początek przemian ustrojowych, nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Chcąc przybliżyć młodzieży najnowszą historię, wiedzę o czasie przełomu i ostatnim dwudziestopięcioleciu w Środowiskowym Hufcu Pracy w Nysie prowadzone są zajęcia wychowawcze poświęcone tamtym wydarzeniom historycznym.

W trakcie prowadzonych spotkań młodzież dowiedziała się o codziennym życiu Polaków, które wówczas nie należało do najłatwiejszych. Podjęte działania edukacyjne zaowocowały przystąpieniem do Konkursu 2014 „Młodzi dla Wolności” poprzez zgłoszenie inicjatywy indywidualnej i wykonanie przez  Paulinę Rejdak i Katarzynę Świniuch plakatu tematycznego.

Praca plastyczna jest przekazem, że prawdy, sprawiedliwości, wolności i solidarności trzeba szukać, trzeba im służyć. Droga do tych ideałów jest najpewniejszą ze wszystkich dróg i tylko ona wskazuje młodemu pokoleniu kierunek życia. Ponadto uczestnicy podjęli się gromadzenia pamiątek z czasu PRL-u, które zostaną zaprezentowane podczas planowanego spotkania z działaczem solidarnościowym Panem Pawłem Demichowiczem.

Barbara Czepiel

1.jpg
Plakat – Konkurs 2014 „Młodzi dla Wolności”

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS