PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Obchody Kanonizacji Jana Pawła II w Oleśnie
Wysłano 30.04.2014 o godz. 12:11:04
2_4.JPGW Oleśnie klimat zbliżającej kanonizacji Jana Pawła II,  dało się odczuć już od tygodnia. Wychowankowie OSiW zapoznawali się z życiem i pontyfikatem patrona OHP podczas pogadanek i rozmów z wychowawcami. Przed nadejściem uroczystości, uczestniczki Maria Bereska  i Marta Kula przy pomocy wychowawcy przygotowały w internacie gazetkę tematyczną dotyczącą życia Karola Wojtyły, w której ciekawym akcentem była wzmianka o uczestnictwie papieża w Junackich Hufcach Pracy.
Gdy nadszedł dzień uroczystości wszyscy mieszkańcy internatu pod opieką wychowawcy Marcina Kołachy, wybrali się na Oleski Rynek aby razem z mieszkańcami Olesna pomodlić się przy pomniku Jana Pawła II i wysłuchać pieśni w wykonaniu lokalnego chóru. Następnie udaliśmy się do internatu aby obejrzeć transmisję uroczystości z Watykanu.
Uroczystość i akcentowanie Kanonizacji Jana Pawła II było ważnym wydarzeniem i przeżyciem dla wszystkich Polaków, nie tylko dla katolików. Uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu miało walor nie tylko duchowy ale i patriotyczny  wpisujący się w edukację historyczną uczestników OSiW w Oleśnie.

Opracował: Marcin Kołacha

2_4.JPG 3_2.JPG
Pod pomnikiem Jana Pawła II Gazetka w internacie


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS