PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Dzień Ziemi 2014 w OSiW OHP w Oleśnie
Wysłano 30.04.2014 o godz. 12:18:20
2_11.jpgMiędzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Jednakże w związku z przerwą świąteczną (Wielkanoc), Dzień Ziemi w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie odbył się z kilkudniowym opóźnieniem.
W ramach działalności sekcji ekologiczno – krajoznawczej młodzież OSiW w Oleśnie została zapoznana z celem tej akcji i wyraziła chęć we włącznie się do niej. Wyposażeni w rękawiczki foliowe i zaopatrzeni w worki na śmieci, pod opieką wychowawcy, wyruszyliśmy z internatu OSiW okolicznymi ulicami. Naszym głównym założeniem było zebranie wszystkich śmieci i odpadków w naszej okolicy. Przeszliśmy ulicami: Kluczborską, Młyńską i Budowlanych. Nasz „plon” to ok. 15 kg śmieci – głównie opakowań po napojach, słodyczach itp.
Jako, że Ziemia nazywana jest naszym domem powinniśmy być za nią odpowiedzialni oraz szanować ją. Innymi słowy należy żyć z nią w harmonii i zgodzie, a co za tym idzie nie zaśmiecać jej. Takie właśnie wartości dzięki obchodom Dnia Ziemi przekazujemy naszym wychowankom, ponieważ skorzystamy na tym  my, jak i przyszłe pokolenia.

Paweł Kuźnicki


2_11.jpg
Zbieramy śmieci na ul. Budowlanych

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS