PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Olesno: Ogólnopolski Głos Profilaktyki „Profilaktyka a Ty”
Wysłano 16.06.2014 o godz. 15:28:25

1.JPGOgólnopolski Głos Profilaktyki „Profilaktyka a Ty” to zainicjowany przez Komendę Główną Policji program, którego założeniem jest promowanie mody na życie wolne od przemocy i uzależnień. W dniu 14.06.2014r. Ośrodek Szkolenia i Wychowania, Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Filia Młodzieżowego Biura Pracy w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Oleśnie zorganizowali cykl imprez dotyczących profilaktyki uzależnień.

Młodzież oraz zaproszeni goście  uczestniczyli w happeningu, podczas którego propagowano i eksponowano hasła z przesłaniem „Dziś jest właśnie taki dzień kiedy warto wszystko przemyśleć”, „Reaguj, wspieraj, rozmawiaj”, „Baw się z kumplami, nie z narkotykami”, „Stop używkom”. To właśnie uświadamianie każdemu i piętnowanie zgubnych zachowań związanych z uzależnieniami, było głównym celem tej dwudniowej imprezy.

Punktualnie o godzinie 16.00 na Rynku Solnym w Oleśnie została odczytana odezwa do społeczności PAT, w której to poproszono wszystkich uczestników aby zatrzymali się na chwilę, położyli prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijali wspólnie jego rytm. Rytm „Wolnych serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc, które są piękne i zdrowe. Serc silnych i pomocnych innym. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

W dalszej części spotkania niezawodna młodzież OSiW i wszyscy chętni uczestniczyli w pokazach Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Funkcjonariusze Policji zaproponowali uczestnikom PAT wypróbowanie alkogogli, dzięki którym można przekonać się jak bardzo niebezpieczny jest na drodze człowiek, który wcześniej spożywał alkohol. Młodzież bardzo poważnie potraktowała ćwiczenie wykonane przez funkcjonariuszy Policji.
Jeden z uczestników OSiW powiedział „Nigdy nie zastanawiałem się nad tym co widzi osoba pod wpływem alkoholu, dopiero po tym pokazie widzę jak bardzo niebezpieczne są takie osoby, które piją alkohol lub spożywają narkotyki a potem prowadzą samochód.”

Natomiast strażacy zaprezentowali uczestnikom samochód oraz sprzęt, który najczęściej używany jest do ratowania ludzkiego życia podczas np. pożarów wypadków i. in.

Młodzież miała również możliwość uzyskania wielu ciekawych i cennych informacji od przedstawicieli KPP i KP PSP na temat zawodów wykonywanych w danych jednostkach.

Sympatycznym akcentem na zakończenie spotkania było przekazanie przez funkcjonariuszy Policji młodzieży i dzieciom maskotek tzw. Policusi.

Po powrocie do Internatu młodzież wraz z Kierownictwem OSiW, przygotowała grila. Pogoda była łaskawa, dlatego można było  piec  kiełbaski, posłuchać dobrej muzyki, a nawet potańczyć na trawie. Takie chwile spędzone na świeżym powietrzu integrują i zacieśniają stosunki między uczestnikami  i kadrą wychowawczą, dają możliwość bliższego poznania i wymiany poglądów. Powodują, iż atmosfera wśród mieszkańców jest miła, przyjazna i pogodna. A przecież o to nam chodzi, do tego dążymy w każdym naszym działaniu.

Iwona Kukowka, Ewa Korzeniewska, Danuta Sigmund

1.JPG 2.JPG 3.JPG
Wspólne zdjęcie uczestników OSiW z Kadrą i Funkcjonariuszami KPP w Oleśnie Happening po ulicach miasta Olesna Odczytanie odezwy społeczności PAT
4.JPG
Test przeprowadzony przez funkcjonariuszy KPP alkogoglami

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS