PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Absolwenci ŚHP Opole na Górze św. Anny i w straży pożarnej
Wysłano 04.07.2014 o godz. 08:41:50

1_1.jpgW dniu 3 lipca br. młodzież ŚHP Opole, zaproszeni absolwenci oraz młodzież ze środowiska lokalnego wybrali się na całodniową wycieczkę do Parku Krajobrazowego Góra św. Anny.
Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy na stacji PKP w Zdzieszowicach, skąd krętymi ścieżkami zbocza Góry św. Anny udaliśmy się na wzniesienie. Poznaliśmy  historię annogórskiego amfiteatru, Pomnika Czynu Powstańczego oraz Sanktuarium św. Anny Samotrzeciej. Nie zapomnieliśmy również o tym, aby odwiedzić pomnik św. Jana Pawła II – patrona OHP.
Ze zbocza Góry św. Anny zeszliśmy do wsi Jasiona, gdzie na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej spędziliśmy miłe popołudnie i wieczór. Strażacy oprowadzili nas po remizie strażackiej, w której mieliśmy niepowtarzalną okazję wcielić się w strażaka: założyć mundury, sprawić linię gaśniczą, podać prąd wody, co szczególnie spodobało się najmłodszym uczestnikom wycieczki oraz orzeźwić wszystkich strumieniem wody z kurtyny wodnej. W czasie prezentacji wyposażenia samochodów ratowniczo-gaśniczych strażacy przestrzegali również przed ryzykownymi zachowaniami w czasie wakacji, szczególnie uczulając na rozsądek w pobliżu zbiorników wodnych. Spotkanie z zaprzyjaźnionymi strażakami z Jasionej zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem przy grillu. Absolwentom dziękujemy za spotkanie z nami, a wszystkim wycieczkowiczom życzymy, aby dalsza część wakacji upływała w równie sympatycznej i beztroskiej atmosferze.

Robert Gąsienica

1_1.jpg 2_1.jpg 3.jpg
Odpoczynek po zdobyciu Góry św. Anny Młodzież pod pomnikiem św. Jana Pawła II Uczestnicy ćwiczą umiejętności strażackie
« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS