PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Mickiewiczowskie inspiracje w Oleśnie dobiegły końca
Wysłano 14.07.2014 o godz. 09:20:31 | Ostatnia modyfikacja: 15.07.2014 o godz.: 09:21:47

1.JPGMultimedialnym przedstawieniem „Mickiewicz wczoraj i dziś” połączonym ze staropolską ucztą, uczestnicy z Polski i Litwy zakończył się projekt „Mickiewiczowskie inspiracje – Nasze Małe Ojczyzny” realizowany w ramach z Polsko-Litewskiego  Funduszu Wymiany Młodzieży.
W dniach od 6 do 12 lipca uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie oraz  Szkoły Średniej im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach na Litwie w mieszanych zespołach pracowali nad przygotowaniem przedstawienia. Część przygotowań do projektu odbyła się na poziomie regionalnym, gdzie w leśnych uroczych plenerach Olesna młodzież polska i litewska poszukiwała klimatów Soplicowa. Intensywne warsztaty historyczno literackie podparte wiedzą na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza stanowiły kanwę multimedialnego widowiska opartego na tekstach wieszcza. Mickiewicz klasycznie w Odzie do młodości, polsko – litewskiej Inwokacji i współcześnie w wierszu – piosence do M., kompozycji Wojciecha Kilara, autorskiej piosence Zając i Żaba w brawurowym wykonaniu Damiana Piotrowskiego z OSiW w Oleśnie. Uczestnicy projektu udowodnili, że Adam Mickiewicz i jego poezja łączy pokolenie i kraje.
Projekt zakończyło pożegnalne spotkanie, wymiana upominków i wiele łez z nadzieją na kolejne spotkania i przyjaźnie młodych ludzi.
Adam Mickiewicz – Polak? Litwin? Europejczyk? Nieważne…nadal jest ponadczasowy.

Robert Mielcarek

1.JPG 2.JPG
Uczestnicy obozu podczas spotkania z burmistrzem Olesna

Polacy i Litwini podczas zwiedzania drewnianego kościółka św. Anny

3.JPG 5.JPG
Poloneza czas zacząć… Pożegnalna fotografia


logo_funduszu.jpgProjekt otrzymał dofinansowanie z Polsko-Litewskiego  Funduszu Wymiany Młodzieży.  Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju  Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej nie odpowiadają za wykorzystanie tych publikacji w jakikolwiek sposób.

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS