PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Seminarium podsumowujące trójstronną wymianę młodzieży
Wysłano 12.09.2014 o godz. 13:27:19 | Ostatnia modyfikacja: 12.09.2014 o godz.: 15:24:24

4.jpg11 września odbyło się seminarium podsumowujące polsko- niemiecko-ukraińskie spotkanie edukacyjne: "Ekologia, sport, zdrowie", realizowane w Środowiskowym Hufcu Pracy w Dąbrówce Dolnej, w terminie 04-12.08.2014r.

W seminarium wzięli udział uczestnicy OHP, którzy uczestniczyli w sierpniowej wymianie młodzieży z trzech krajów oraz ich koledzy i koleżanki z hufca którzy kształcą się w placówce w chwili obecnej.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania uczestników i dyskusji na temat spełnienia oczekiwań uczestników w związku z treścią i formami realizowanego latem spotkania trójstronnego. Młodzież selekcjonowała materiały z projektu, przygotowywała prezentacje, wystawę fotograficzną i dopracowywała powstały w okresie wakacji trójjęzyczny słownik. Zorganizowała gry i zabawy językowe w celu powtórzenia poznanych zwrotów i wyrażeń związanych z tematyką projektu. Dokonała ewaluacji projektu oceniając pozytywnie zarówno rodzaj warsztatów, atmosferę i integrację uczestników. Ponieważ hasłem przewodnim letniego spotkania był sport, zdrowie i ekologia, nie zabrakło rozmów na temat zdrowego stylu życia, ochrony niektórych gatunków owadów, nietoperzy i rzadkich roślin.

W godzinach popołudniowych uczestnicy zorganizowali spotkanie dla pozostałych uczestników hufca w celu pochwalenia się rezultatami projektu i rozpowszechnienia dobrych praktyk. Zaprezentowali w plenerze wykonane w okresie wakacyjnym budki dla nietoperzy i ostoje dla owadów, podsumowali projekt poprzez pokaz prezentacji w Power Point, wystawy zdjęć oraz zebranych materiałów i plakatów a także quizu wiedzy ekologicznej i prozdrowotnej. Na zakończenie uczestnicy projektu wypełnili ankiety ewaluacyjne, sporządzili raport końcowy i ustalili plany na kolejne tak udane projekty.

Projekt był dofinansowany ze środków Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.


Marzena Szewczyk

4.jpg 3.JPG

     Prezentacja wystawy fotograficznej           Rozmowy na temat zdrowego stylu życia

1368520705_logo_pnwm_dopisek_poziom_cmyk.jpg


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS