PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Polanowice – GREy EDU – cykl zajęć z Fundacją Grey Animals rozpoczęty
Wysłano 26.09.2014 o godz. 09:16:23

1_8.JPGNiejednokrotnie mówi się o przyjaźni ludzi i zwierząt. Dla niektórych zwierzę jest traktowane jak członek rodziny,  lecz są też tacy, którzy dla zachcianki kupują małego bezbronnego szczeniaczka i kiedy robi się z niego dorosły, niezależny i przez niewiedze właściciela źle wychowany pies – pozbywają się go.
Psy takie błąkające się po terenie naszej gminy trafiają do Fundacji Grey Animals, gdzie znajdują  schronienie, opiekę i dobre serce ludzi, którzy się nimi zajmują. Zwierzęta te, mają w większości bardzo bolesne doświadczenia i jedynymi osobami, które mogą to zmienić są osoby z nimi pracujące.
W dniu 24.09.2014r. w naszym hufcu odbyło się pierwsze  spotkanie uczestników grupy I z przedstawicielami fundacji Grey Animals.  Razem z nimi w spotkaniu uczestniczył Gris – podopieczny, który trafił do fundacji jakiś czas temu – a ze względu na brak przedniej łapy nie znalazł nowego domu. Jest to pies przeszkolony, który nie boi się kontaktu z nowymi osobami,  bardzo chętnie uczestniczący w zajęciach. Na oczach naszej młodzieży pani Marta nauczyła pieska całkiem nowej komendy. Pies posłusznie wykonywał polecania – świetnie się przy tym bawiąc. Na następne spotkanie przywieziony zostanie pies – który do fundacji trafił bardzo niedawno. Nie jest wyszkolony jednak bardzo przyjazny i pozytywnie nastawiony do ludzi. Cały cykl pracy z tym z zwierzęciem odbywał się będzie w obecności i przy pomocy naszej młodzieży. Kiedy piesek przejdzie całe szkolenie pomyślnie będzie można szukać mu  nowego domu. Mamy nadzieję, że nasi uczestnicy z naszą pomocą będą mogli pomóc w szukaniu odpowiedniego nowego miejsca dla niego.
Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło cykl zajęć z Fundacją Grey Animals. Liczymy, że współpraca będzie się układać dobrze ponieważ  zajęcia te kształtują właściwe podejście do zwierząt, jak również odpowiedzialność za drugą istotę żyjącą pośród nas. Likwidując  znieczulicę na poczynania innych, mamy nadzieję  że w przyszłości miejsca takie jak schroniska dla psów nie będą potrzebne, a przynajmniej zmniejszy się liczba ich „mieszkańców”.

Katarzyna Sobania

1_8.JPG 2_10.JPG
Arek uczestnik grupy I uczący psa nowej komendy Przedstawiciele Fundacji Grey Animals i ich podopieczny Gris« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS