PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

ŚHP Namysłów reprezentuje OWK OHP w Licheniu
Wysłano 29.09.2014 o godz. 11:05:37
1_17.jpgW dniu 25 września 2014 r. w Licheniu odbyła się Inauguracja Roku Szkoleniowego Ochotniczych Hufców Pracy 2014/2015. Już po raz siedemnasty młodzież OHP mogła wziąć udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. W tym roku Opolską Wojewódzką Komendę reprezentowała młodzież i kadra Środowiskowego Hufca Pracy w Namysłowie, wraz z zastępcą komendanta wojewódzkiego Panem Łukaszem Szernerem oraz Panią Bernadetą Orlikowską – specjalistą ds. organizacji i kształcenia zawodowego OWK.
Uroczystości rozpoczęły się od ustawienia Pocztów Sztandarowych na Placu przy Dzwonnicy, gdzie wszystkich zgromadzonych powitał wicekustosz licheńskiego sanktuarium ksiądz Sławomir Homoncik, który zaprosił pielgrzymów do udziału we mszy świętej inauguracyjnej w Bazylice Licheńskiej. Słowa powitania do wszystkich uczestników skierował również Wojewódzki Komendant OHP w Poznaniu Piotr Zerbe. Błogosławieństwa młodzieży udzielił ks. Biskup Pomocniczy Grzegorz Balcerek. Ważnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II, patrona Ochotniczych Hufców Pracy.
W południe reprezentacje województw wzięły udział w uroczystej mszy świętej w intencji młodzieży i kadry OHP, odprawianej przez ks. Biskupa Grzegorza Balcerka w asyście Krajowego Duszpasterza OHP ks. prałata Jarosława Sroki oraz duszpasterzy wojewódzkich OHP. Podczas mszy ślubowanie złożyli uczestnicy pierwszego rocznika OHP, w tym również uczestnicy z namysłowskiego hufca. Po nabożeństwie swoje słowa do wszystkich przybyłych skierował Komendant Główny OHP Pan Marian Najdychor, który podkreślił zaszczyt, ale i zobowiązanie wynikające z patronatu Świętego Jana Pawła II dla wszystkich związanych z OHP. Oprawę całej mszy i pozostałych uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.
Po zakończeniu mszy świętej, młodzież wraz z kadrą mogła zwiedzić Bazylikę i teren całego Sanktuarium Licheńskiego. Wszyscy wyrazili nadzieję, że intencje zawiezione do tego miejsca, zostaną wysłuchane i spełnione, a rok szkoleniowy rozpoczęty w tak uroczysty sposób, będzie pomyślny dla uczestników i kadry wychowawczej.


Karolina Korzeń

1_17.jpg 2_5.jpg
Reprezentacja OWK OHP Młodzież podczas błogosławieństwa z ks. Biskupem Grzegorzem Balcerkiem« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS