PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Sprzątanie cmentarza przez młodzież ŚHP w Dąbrówce Dolnej
Wysłano 30.10.2014 o godz. 11:57:34
2_6.JPGWzorem lat ubiegłych, przed 1 listopada, młodzież z Hufca w Dąbrówce Dolnej sprząta pobliski „stary” cmentarz. Jest to już nasza tradycja, którą staramy się pielęgnować, jest to bowiem  nie tylko lekcja wychowania dla naszej młodzieży ale także uczą się szacunku dla tradycji. Takie momenty skłaniają też do refleksji i zadumy.
Młodzież z ŚHP w Dąbrówce Dolnej wyposażona w grabie, rękawice, worki na śmieci oraz dobry nastrój w ramach Klubu Aktywnych wyszła z inicjatywą posprzątania placu kościelnego oraz pobliskiego „starego” cmentarza. Duże worki błyskawicznie były napełniane żółtymi liśćmi, zebranymi ze starych mogił. Z kolei zawartość worków natychmiast lądowała w ciężarówkach. Tak operatywnie, zaledwie w ciągu dwóch godzin, uczestnicy na czele z kadra wychowawczą  sprzątnęli pobliski cmentarz i plac przy kościele.
Przemijanie jest wpisane w życie każdego człowieka, jednak wspominając słowa Świętego Jana Pawła II - „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość.(…)”, wyznacza człowiekowi sens życia i jego szczególny charakter istnienia.


Joanna Piędzioch, Monika Paluch

2_6.JPG 5_2.JPG
Młodzież  podczas sprzątania placu kościelnego Młodzież podczas sprzątania cmentarza« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS