PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Spotkanie integracyjno – motywacyjne z uczniami ZSM w Namysłowie
Wysłano 13.11.2014 o godz. 09:18:46
1_4.JPGNa zaproszenie pedagoga Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie Pani Karoliny Zabłockiej pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery spotkali się z uczniami w celu przeprowadzenia zajęć z doradztwa zawodowego oraz promocji kursów i szkoleń realizowanych przez specjalistę ds. rozwoju zawodowego.
W pierwszej części spotkania pracownicy przedstawili uczniom możliwości rozwoju kariery zawodowej po ukończeniu szkoły. Zostało omówione kilka perspektyw, tj. praca w kraju, praca zagranicą, założenie własnej działalności gospodarczej, możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania, jak również dalsza edukacja.
Odbyła się pogadanka nt. mocnych stron i zainteresowań uczestników, co pozwoliło zdiagnozować  ich predyspozycje zawodowe. W trakcie spotkania uczniowie przedstawiali swoje mocne strony poprzez udział w grach integracyjno-edukacyjnych, w których uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem.
Ponadto pracownicy przedstawili ofertę Młodzieżowego Centrum Kariery, która zawiera m.in.: doradztwo zawodowe, przygotowanie młodzieży do planowania kariery zawodowej, kształtowania umiejętności i postaw niezbędnych do poruszania się po rynku pracy, przygotowania do wejścia na rynek pracy, zorganizowanie szkoleń i kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb lokalnego rynku pracy.
Promowano również projekt pn. „Równi na rynku pracy” w ramach „Gwarancji dla Młodzieży”, jego cel, możliwości jakie daje oraz szanse jakie stwarza dla osób biorących w nim udział.

Piotr Józefowicz
Katarzyna Kieryk

1_4.JPG 2_3.JPG
Doradca zawodowy Piotr Józefowicz podczas omawiania działalności MCK Specjalista ds. rozwoju zawodowego Katarzyna Kieryk w trakcie przedstawiania oferty szkoleniowej


« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS