PL  EN
Witamy

Opolska WK
ul. Armii Krajowej 4
45-071 Opole
tel./fax: (077) 453-88-82, (077) 456-00-32
opolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

MCKMCIZBIP

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w HP w Opolu oraz Nysie
Wysłano 13.11.2014 o godz. 09:52:38 | Ostatnia modyfikacja: 13.11.2014 o godz.: 12:42:19

fot.1.JPGJak co roku młodzież i kadra z opolskich jednostek OHP wzięły udział w obchodach Święta Niepodległości.

11 listopada 14-osobowa reprezentacja Rady Młodzieży Hufca Pracy w Opolu wraz z wychowawcami była obecna przed Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego w Opolu. Podziwiano przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji władz regionu, organizacji kombatanckich i społecznych, który jak zwykle zamykała defilada kawalerii i kompanii reprezentacyjnej 10 Opolskiej Brygady Logistycznej WP. Delegacja samorządu hufca złożyła pod pomnikiem wiązankę kwiatów. Na zakończenie uroczystości odbył się na opolskim Rynku pokaz sprzętu wojskowego, a żołnierze zaprosili na grochówkę. Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był udział młodzieży Gimnazjum w uroczystej akademii przygotowanej w Zespole Szkół Budowlanych przez starszych kolegów z technikum.

W Nysie, na zaproszenie burmistrza miasta, delegacja 8-4 Hufca Pracy uczestniczyła we mszy św. w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki oraz w przemarszu, z udziałem pocztów sztandarowych, pod Pomnik "Patriotom Polskim", gdzie odbyły się główne uroczystości. Salwa honorowa oddana po wystąpieniu Burmistrz Nysy Jolanty Barskiej przez Oddział Legii Polsko-Włoskiej w Nysie upamiętniła bohaterów - obrońców niepodległej Ojczyzny. Na zakończenie uroczystości złożono pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Piotr Romek

Krzysztof Warchał

2_4.JPG fot.1.JPG
 Reprezentacja Hufca Pracy w Nysie składa wiązankę kwiatów przy pomniku "Patriotom Polskim"  Delegacja młodzieży opolskiego hufca pod pomnikiem Bojowników o Wolność Śląska Opolskiego

« Powrót

Copyright © 2009 OHP | Polityka prywatnościPowered by iCMS